INSPECTOR RESURSE UMANE

Candidatul ideal

• Studii superioare finalizate;
• Experienta anterioara intr-o pozitie similara minimum 3 ani (administrare personal);
• Atestat Inspector Resurse Umane;
• Cunostinte avansate de legislatia muncii;
• Cunostinte operare MS Office (Word, Excel) nivel avansat;
• Excelente abilitati de comunicare si organizare, nivel inalt de implicare si responsabilitate, abilitati specifice (lucru cu cifrele), atentie la detalii;
• Atitudine pro-activa, lucru in echipa.

Descrierea jobului

• Raspunde de completarea si arhivarea dosarelor de personal pentru toti salariatii companiei;
• Intocmeste documentele privind modificarea clauzelor contractelor individuale de munca (acte aditionale);
• Intocmeste documentele privind detasarea sau delegarea angajatilor;
• Intocmeste adeverinte de vechime in munca pentru toti salariatii companiei;
• Intocmeste corect, complet si la timp deciziile de incetare a raporturilor de munca;
• Raspunde de evidenta suspendarilor temporare a contractelor individuale de muncă;
• Raspunde de efectuarea procesului de cercetare disciplinara si se asigura de respectarea termenelor si conditiilor prevazute de legislatia in vigoare ( convocarea salariatului, efectuarea cercetarii disciplinare, aplicarea sanctiunilor, intocmirea deciziei de sanctionare, etc.);
• Gestioneaza procesul de arhivare a tuturor documentelor, conform fluxurilor interne;
• Se informeaza in permanenta cu privire la modificarile survenite in legislatia muncii, le comunica si le analizeaza impreuna cu membrii echipei in care activeaza si se asigura de aplicarea acestora in conformitate cu prevederile legale.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la MANPOWER ROMANIA SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la MANPOWER ROMANIA SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are MANPOWER ROMANIA SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?