Inspector SSM si SU

Descrierea si responsabilitatile postului:

  • Raspunde de respectarea legislatiei SSM, SU atat de catre angajatii societatii, cat si de catre lucratorii subcontractorilor companiei;
  • Raspunde de documentarea activitatii SSM, SU
  • Planifica, organizeaza si coordoneaza activitatea privind SSM, PSI;
  • Identifica pericolele şi evalueaza riscurile pentru componentele sistemului de munca;
  • Elaboreaza, urmareste indeplinirea planului de prevenire si protectie, monitorizarea si actualizarea acestuia;
  • Planifica instruirea personalului si intocmeste tematicile de instruire, urmareste respectarea planificarii si testeaza insusirea notiunilor de catre lucratori;
  • Efectueaza controale interne la locurile de munca.
  • Informeaza managerii si personalul de modificarile in legislatia SSM si PSI aplicata domeniului de activitate
  • Controleaza modul cum se respecta normele de baza, carora s-au facut instruirile si comunica , conducerii firmei, abaterile constatate;
  • Raspunde de amenajarea si dotarea punctelor de lucru cu echipamente de protectie necesara pe linie de SSM si PSI;
  • Evalueaza riscurile de munca si contribuie la prevenirea accidentelor de munca;
  • Tine evidenta fiselor de protectia muncii si verifica, ca atunci cand se schimba locul de munca, angajatului respectiv sa i se inmaneze aceste documente
  • Creeaza si implementeaza planuri prentru eliminarea factorilor de risc (accidente sau imbolnaviri profesionale etc)
  • Intocmeste si implementeaza proceduri specifice activitatii de SSM si PSI
  • Reprezinta societatea in relatia cu autoritatile statului pe probleme de SSM si PSI

Cerinte:

  • Curs inspector SSM – minim 80 ore;
  • Curs cadru tehnic PSI;
  • Curs responsabil mediu (avantaj);
  • Cunostinte operare PC - Microsoft Office;
  •  Experienta SSM, SU  - minim 1 an;
  •  Experiență într-o poziție similară;
  • Permis de conducerea categoria B;
  • Abilitați excelente de comunicare, planificare si organizare;

Beneficii:

  • Contract perioada nedeterminata
  • Formare si dezvoltare continua
  • Venituri financiare motivante
  • Tichete de masa
  • Bonusuri pentru recomandari candidati
  • Program de lucru flexibil
  • Cafea din partea "casei"

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la SC Materom SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la SC Materom SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are SC Materom SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?