Instalator Gaze (autorizat ANRE)

ENGIE Servicii (filiala a ENGIE Romania), lider pe piata serviciilor energetice, furnizeaza o gama larga de operatiuni tehnice pentru instalatiile si centralele termice de interior, atat pentru clientii casnici cat si pentru cei industriali - cautam candidati care indeplinesc conditiile de mai jos, pentru angajare pe post de Instalator Gaze in localitatile: Bucuresti, Brasov, Constanta, Ploiesti, Pitesti, Ramnicu Valcea.

Cerinte:

  • Minimum studii medii finalizate cu diploma de bacalaureat;
  • Curs de calificare - Instalator instalatii tehnico-sanitare si de gaze;
  • Experienta de minimum 1 an in domeniu;
  • Autorizat ANRE in domeniul gazelor naturale minimum grad EGIU / EGD, in termen de valabilitate;
  • Permis auto - categoria B;
  • Orientare catre client;
  • Comunicare eficace;
  • Planificare, organizare si prioritizare activitati;
  • Exigenta si rigoare profesionala;
  • Responsabilitate;
  • Capacitate de lucru sub presiunea timpului si disponibilitate la sarcini neplanificate;
  • Etica.

Responsabilitati:

  • Executa lucrari in domeniul instalatiilor de gaze naturale:
  • montari, demontari aparate de masurare a cantitatilor de gaze conform proceselor si procedurilor asociate activitatii cu ocazia lucrarilor care impun acest lucru;
  • verificari, revizii tehnice la instalatii de utilizare a gazelor naturale, la clientii casnici, noncasnici sau asociatii proprietari;
  • demontarea punctelor de ardere care nu au aprobare si a ramificatiilor pentru acestea;
  • confruntarea punctelor de ardere constatate in teren cu cele din evidentele existente.
    • La constatarea unor scapari de gaze in interiorul cladirilor, anunta seful direct si serviciul de deranjamente si ia masuri de interzicere a accesului cu foc sau producerea de scantei, intrerupe alimentarea cu gaze naturale, aeriseste incaperile;
    • Prezinta clientului spre semnare Contractele de prestari servicii cu privire la instalatiile de utilizare gaze naturale;
    • Intrerupe alimentarea cu gaz a receptorilor a caror functionare nu prezinta siguranta in exploatare;
    • Executa operatiuni de interventii de reparatii in instalatia de utilizare, montari racorduri flexibile, demontari aparate de utilizare gaze naturale, remedieri la instalatia de utilizare.

    Descrierea companiei:

    ENGIE Romania este unul dintre cei mai importanti actori energetici din Romania, activand in domeniul gazelor naturale si al electricitatii sub numele de marca ENGIE.

    Grupul de companii ENGIE Romania este format din:

    • ENGIE Romania SA - furnizor de gaze naturale, electricitate si servicii si producator de electricitate;

    • Distrigaz Sud Retele SRL - operator de distributie a gazelor naturale in sud-estul tarii; societate infiintata in martie 2008 ca urmare a separarii activitatii de comercializare de cea de distributie;

    • ENGIE Servicii SRL - prestator de servicii pentru utilizarea in siguranta a instalatiei de gaze naturale (revizii, verificari, lucrari de intretinere) creata in octombrie 2009;

    • ENGIE Building Solutions - servicii de inspectii, intretinere si reparatii pentru cladiri si spatii industriale;

    • Braila Winds SA - producator de energie eoliana;

    • Alizeu Eolian SRL - producator de energie eoliana;

    • Depomures - primul operator privat al pietei de inmagazinare din Romania.

    • Câte locuri de muncă sunt disponibile la ENGIE Romania SA pe Angajat.ro?

    • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la ENGIE Romania SA pe Angajat.ro?

    • Pe ce poziții are ENGIE Romania SA locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?