Instalatori sanitari pentru Germania

Candidatul ideal

  • trebuie să vorbești limba germanăa nivel mediu de conversație. OBLIGATORIU, altfel cum te descurci în viața de zi cu zi?
  • n-ar strica puțină experiență în domeniu. Nu trebuie să fi maistru, dar măcar să ai habar de țevi, sudură și lipire, instalații
  • calificare în domeniu, esențial. Ca și medic de familie nu te putem angaja, din păcate.
  • mașină proprie ți-ar constitui un mare AVANTAJ. Germania e plină de autostrăzi, cu bicicleta ar fi mai greu...
  • trebuie să fi disponibil imediat de plecare. Te vrem acum! Ce mai aștepti?

Descrierea jobului

  • Îți oferim contract de muncăe termen lung, încheiat pe o perioadă nedeterminatăcu noi îți poți planifica mai târziu și venirea familiei)
  • Primești cazare gratuită (maxkm de șantier), mică și cochetă, cu o singură persoană în cameră (cu acces la internet și TV). Baia și bucătăria este comună cu ceilalți angajați
  • Diurnă zilnică, începând de la 13€ net pe zi lucrătoare (sau de la 42€ net/zi lucrătoare - în acest caz, cazare o plătești tu)
  • Tarif orar de la 12,50€rut, conform contractului colectiv de muncă cu iGZ
  • Bani de crăciun și de concediu: de la 155€ brut x 2e an (crește la 210€, respectiv la 330€, în funcție de vechime)
  • Bani pt. copii până la 6 ani: 30€rut pe lună
  • Bani pt. transport: 70€et/deplasare acasă, sau 0,28€/km, un singur drum
  • Posibilitate de a participa la cursuri de perfecționare GRATUITEa centrul nostru de perfecționare (în timpul cursului ești plătita normă întreagă)
  • Concediu între 24-30e zile, în funcție de vechime
  • Orele suplimentare peste 40 de ore se plătesc cu 25%, respectiv peste 48,5 ore cu 50%
  • Îmbrăcăminte de lucru și scule pe gratis

Descrierea companiei

R+S Groupste o firmă din domeniul electrotehnicii, având sediul în orașul Fulda, din inima Germaniei. Dacă ți se par cunoscute cauciurile Fulda, și ești și mulțumit de calitatea lor, poate ai avea șanse să lucrezi chiar acolo ;).
Avem peste 30 de aniechime, cu peste e angajați în cele 36e puncte de lucru din GermaniaEuropa și SUA. Sună interesant, așa-i?
Acum te căutăm PE TINE, având experiență în domeniu și cunoștințe de limbă germană. Cel puțin la nivel conversațional.
Ți-am stârnit interesul?
Devine parte a echipei noastre şi aplică online. ACUM!
După analizarea candidaturii, te vom contacta cu siguranță.

Ne bucurăm pentru tine!

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la R+S Group AG pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la R+S Group AG pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are R+S Group AG locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?