Integrated Talent Management Executive EU South East Cluster

La PMI, am ales să facem ceva incredibil. Ne transformăm total afacerea și ne construim viitorul pe produse fără fumat, cu puterea de a îmbunătăți viața a un miliard de fumători din întreaga lume.

Odată cu schimbarea uriașă, vine o oportunitate uriașă. Așadar, oriunde ne-ați alătura, vă veți bucura de libertatea de a visa și de a oferi soluții mai bune și mai luminoase și de spațiul necesar pentru a vă avansa cariera în direcții nesfârșite diferite.

Amploarea transformării noastre înseamnă că construim efectiv o nouă afacere vastă, în ritm. În P&C (People & Culture - funcția noastră de resurse umane), avem un rol uriaș de jucat, definind și modelând noua noastră cultură axată pe clienți, organizând funcții pentru a lucra împreună mai eficient și atrăgând cei mai buni talente cu noi tipuri de abilități care ni se alătură.

Este un mediu captivant, în continuă schimbare – ideal pentru experții în domeniul resurselor umane care sunt motivați, disruptivi și dinamici. Dacă ești confortabil cu ambiguitatea și entuziasmat de provocarea de a modela lucrurile de la zero, vei fi în elementul tău aici. Există și spațiu infinit de dezvoltat, așa că îți vei progresa în carieră la fel de repede pe măsură ce ne construiești viitorul fără fumat.

În prezent, căutăm un Director Integrat de Management al Talentelor pentru afiliatul nostru PMI România cu sediul în București.

„„De zi cu zi” sau responsabilitățile tale
  • Talent Management – ​​Sprijină coordonarea proceselor de evaluare a talentelor și managementului performanței în cluster, oferind analize organizaționale pentru a alimenta planurile/actualizările organizaționale. Inițiază comunicarea cu părțile interesate interne cheie și oferă cursuri respective pentru a îmbunătăți cunoștințele și capacitățile managerului de linie.
  • Achiziție de talente - Conduce ciclul complet de recrutare pentru roluri multiple, complexe și de nișă, inclusiv aprovizionare, pre-selecție, precum și evaluarea și intervievarea candidaților pentru a dezvolta și aduce talent de top în organizație.
  • Inițiative de consolidare a capacităților - participă la proiectarea și livrarea soluțiilor, oferind informații (externe și de piață x) și dezvoltă materiale - Oferă ateliere de lucru, instruire publicului din întreaga regiune pentru programele convenite - Desfășoară sesiuni TTT pentru managerii P&C acolo unde este necesar.
  • Strategie și planificare - Participați activ la formularea și execuția strategiei de management integrat al talentelor (ITM) a Clusterului, pe baza realității actuale, a strategiei de afaceri și a priorităților globale de People & Culture (P&C). Identifică în mod activ cele mai bune practici externe pentru a propune instrumente îmbunătățite, inițiative care sunt în conformitate cu strategia generală.
  • People Analytics - Oferă analize și recomandări cu privire la Talent Management pentru a genera perspective, a semnaliza tendințele privind KPI-urile și a co-formula prioritățile Cluster ITM.
  • Management de proiect – fiți liderul de proiect/membru în proiectele P&C din țări, asigurând livrarea de succes, managementul resurselor și comunicare eficientă.
  • Managementul părților interesate - Dezvoltați relații de lucru eficiente și construiți parteneriate puternice cu părțile interesate interne și externe, inclusiv parteneri de afaceri P&C, manageri superiori, universități, asociații și comunități de profesioniști sau/și absolvenți pentru a spori credibilitatea ITM.
Expertiza dvs
  • Diplomă universitară în Administrarea Afacerilor sau un domeniu conex
  • O diplomă postuniversitară în HR ar fi considerată un avantaj
  • Minim 4 ani de experiență de lucru în cadrul unei companii multinaționale mari
  • Fluența în limba engleză este obligatorie
  • Abilități analitice puternice și orientare către client
  • Sunt obligatorii abilități excelente de comunicare interpersonală, verbală și scrisă.
  • Experiență în facilitarea instruirii și sisteme de evaluare comportamentală
  • Cunoștințe avansate în excel și experiență ERP
Ce oferim

Succesul nostru depinde de bărbații și femeile care vin la muncă în fiecare zi cu simțul scopului și cu apetit pentru progres. Alătură-te PMI și poți și tu
  • Profită de libertatea de a defini viitorul tău și al nostru. Vă vom împuternici să vă asumați riscuri, să experimentați și să explorați.
  • Să faci parte dintr-o cultură incluzivă, diversă, în care contribuția fiecăruia este respectată; colaborați cu unii dintre cei mai buni oameni din lume și simțiți-vă că aparțineți.
  • Urmăriți-vă ambițiile și dezvoltați-vă abilitățile cu o afacere globală - dimensiunea și amploarea noastră uimitoare oferă oportunități nesfârșite de progres.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Philip Morris International pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Philip Morris International pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Philip Morris International locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?