Intercompany Contracts Administrator

Companie: Enel Servicii Comune
Tip contract: perioada nedeterminata

Responsabilitati:

  • Responsabil si ofera suport in gestionarea serviciilor intercompany prestate in cadrul perimetrului societatilor grupului Enel din Romania.
  • Ofera suport si pregateste drafturile, anexele si actele aditionale pentru contractele intercompany de servicii si inchiriere.
  • Urmareste rapoartele lunare de activitate pentru fiecare societate si departament prestator.
  • Asigura emiterea lunara a comenzilor/ordinelor devanzare si facturi pentru fiecare contract activ in sistemul SAP-SD al societatilor prestatoare.
  • Asigura emiterea facturilor de regularizare conform contractelor intercompany (ICO).
  • Asigura inregistrarea in SAP MM facturile aferente contractelor ICO.
  • Planifica bugetul din aria sa de competenta.
  • Preia instiintarile de plata de la administratiile locale, altele decat cele referitoare la bunurile imobile, pregateste fisierele de plati si le inainteaza catre Directia Administratie Finante si Control.
  • Suport pentru intocmirea de metodologii, proceduri, instructiuni specifice activitatii intercompany.
  • Suport pentru respectarea / revizuirea / implementareade proceduri si procese noi/curente.
  • Colectarea nevoilor de achizitii din cadrul Directiei Servicii & Security Romania si incarcarea lor in platforma dedicata.
  • Contribuie cu diverse rapoarte din sistemele companiei si prelucreaza date in vederea raportarilor pe partea de controlul furnizorilor.
  • Asigura actualizarea permanenta a sharepoint-urilorEnel, cu documentele indicate pentru fiecare proiect al Servicii & Security Planning, Performance Management.
  • Asigura colectarea lunara a livrabilelor in sharepointurile Enel, cu documentele necesare ce dovedesc executarea serviciilor catre companiile Enel in baza contractelor intercompany.
  • Avizeaza documentele intocmite pe linia de activitate Servicii & Security Planificare Managementul Performantei si Design.

Ce cautam:

  • Cunostiinte aplicatii informatice: Microsoft Office(Excel si Powerpoint avansat)
  • Capacitate de planificare, organizare si decizie;
  • Abilitati de comunicare, orientare catre client;
  • Cunoasterea legislatiei in vigoare cu privire lareglementarile intercompany.
  • Cunostinte financiare de baza.
  • Cunostinte utilizare SAP SD si / sau MM.
  • Capacitate de analiza si sinteza;
  • Capacitate de organizare;
  • Capacitate de lucru in conditii de stres;
  • Flexibilitate si adaptabilitate;
  • Capacitatea de lucra in echipa;
  • Comunicare;
  • Limbi Străine: Engleza – nivel avansat. Cunoasterea limbii italiene constituie un avantaj.
  • Studii universitare de lunga durata
  • Experienţă de minim 3 ani

Ce oferim:

Pachet salarial competitiv;

Reduceri pentru servicii medicale;

Zile libere in plus (Zi de nastere, Ziua Energeticianului) + Zile de concediu suplimentar in functie de vechimea in munca;

Rambursarea unei parti din biletul de vacanta;

Oportunitati de dezvoltare profesionala reala;

Mediu de lucru international.

Ce ar mai trebui sa stii?

Va informam ca toate aplicatiile primite vor fi tratate cu confidentialitate. Doar candidatii selectati vor fi contactati pentru un interviu, restul de aplicatii fiind pastrate in baza de date Enel pentru o perioada nu mai mare de un an.
Aceasta pozitie este disponibila si constituie o oportunitate accesibila persoanelor cu dizabilitati, pe care le incurajam sa aplice cu incredere, pentru ca una din valorile care ne caracterizeaza este diversitatea. Echipa noastra de integare va va oferi tot suportul de care aveti nevoie pentru a va adapta si a obtine performanta in activitate.

Enel Servicii Comune

Enel Servicii Comune este, alături de Enel România, una dintre companiile din Grupul Enel în România care au rolul de a susține liniile de business principale – furnizarea, distribuția, producția energiei electrice și dezvoltarea de soluții inovatoare. Această companie susține activitatea tuturor celorlalte companii din grup prin funcții de comunicare, resurse umane, financiar, IT, legal, afaceri instituționale și sustenabilitate și așa mai departe.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la ENEL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la ENEL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are ENEL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?