International Senior Accountant (Remote, EMEA)

Căutăm un contabil senior internațional orientat spre detalii și orientat spre sarcini care să se alăture echipei noastre de finanțe! Raportând controlorului nostru internațional, aceasta este o oportunitate de a vă alătura unui startup în creștere rapidă și de a juca un rol de conducere în operațiunile noastre contabile și financiare. Această persoană va contribui cheie pe măsură ce ne dezvoltăm echipa financiară și compania noastră.

Ne extindem rapid și acest rol este perfect pentru cineva căruia îi place eficientizarea proceselor, munca detaliată și caută oportunități de a-și dezvolta abilitățile într-un mediu împlinit. Candidatul nostru ideal va avea capacitatea și dorința de a purta multe pălării, să fie confortabil să facă contribuții de natură tranzacțională și să interacționeze confortabil la toate nivelurile și funcțiile organizației.

Responsabilitati

  • Contabilitate tranzacțională proprie pentru domenii precum tranzacțiile bancare și cu cardul de credit, AP, înregistrarea salariilor și raportarea cheltuielilor, cu accent pe procesele de eficientizare a activității pe măsură ce compania crește
  • Deține/participă la anumite componente ale procesului de închidere la sfârșitul lunii
  • Asistați diferite departamente în probleme de contabilitate și întrebări, după cum este necesar
  • Participați la proiecte de îmbunătățire a sistemului (cum ar fi implementarea GL)
  • Conduce eforturile pentru documentarea politicilor și procedurilor contabile
  • Asistență la raportarea legală

Cerințe

  • Cunoașterea USGAAP și lucrul internațional cu filiale ale entităților din SUA
  • Cunoașterea sfârșitului de lună și capacitatea de a respecta termenele limită
  • În mod ideal, studiați către/calificați recent într-o calificare profesională în contabilitate (CPA)
  • Minim 2 ani de experiență în contabilitate, de preferință într-un mediu de startup cu ritm rapid
  • Cunoștințe excelente ale aplicațiilor MS Office, în special Excel
  • Experiența Netsuite este un plus
  • Concentrare puternică asupra clienților și o atitudine orientată spre servicii
  • Gânditor strategic cu abilități analitice, gândire critică, de rezolvare a problemelor și de construire a relațiilor

Despre Grafana Labs: Există peste 950.000 de instalații active ale Grafana pe tot globul, care monitorizează totul, de la stupi la schimbările climatice din Alpi. Tablourile de bord recunoscute instantaneu au fost observate peste tot, de la lansarea NASA și sediul Minecraft până la Wimbledon și Turul Franței. Grafana Labs ajută, de asemenea, companii precum Bloomberg, JPMorgan Chase și eBay să-și gestioneze strategiile de observabilitate cu oferte full-stack care pot fi gestionate complet cu Grafana Cloud sau autogestionate cu Grafana Enterprise Stack. Stack-ul Grafana a crescut pentru a include alte patru proiecte open source, Grafana Loki (pentru jurnale), Grafana Tempo (pentru urme), Grafana Mimir (pentru metrici) și Grafana OnCall (pentru gestionarea la apel).

Beneficii: Pentru mai multe informații despre avantajele și beneficiile lucrului la Grafana, vă rugăm să consultați pagina noastră de cariere.

O notă despre covid-19: Toți Grafanistii care doresc să participe la evenimente în persoană sau să călătorească pentru Grafana Labs trebuie să fie complet vaccinați.

Angajator cu șanse egale: La Grafana Labs construim o companie în care un amestec divers de oameni talentați doresc să vină, să rămână și să facă cea mai bună muncă. Știm că compania noastră funcționează pe baza muncii grele și a dăruirii angajaților noștri pasionați și creativi. Dacă ești încântat de acest rol, dar experiența ta nu se aliniază perfect cu fiecare calificare din fișa postului, te încurajăm să aplici oricum.

Vom recruta, pregăti, compensa și promova indiferent de rasă, religie, culoare, origine națională, sex, dizabilitate, vârstă, statut de veteran și toate celelalte caracteristici fascinante care ne fac diferiți și unici. Credem că egalitatea și diversitatea formează o organizație puternică și lucrăm din greu pentru a ne asigura că aceasta este fundamentul organizației noastre pe măsură ce creștem.

Pentru informații despre modul în care datele dvs. personale sunt utilizate după ce ați aplicat la un loc de muncă, consultați politica noastră de confidențialitate.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Grafana Labs pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Grafana Labs pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Grafana Labs locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?