Internship - Digital Workplace Communication Specialist

Responsabilitati

În calitate de membru al echipei noastre, veți sprijini echipa în crearea de conținut sau să promovați campanii pentru a spori gradul de conștientizare și implicare în rândul publicului intern.

În mod specific, vi se va cere să:

  • Contribuie la producerea de livrabile pentru utilizatori, cum ar fi: schițe de comunicare, ghiduri de utilizare, proceduri și/sau materiale de instruire etc.;
  • Oferiți suport în crearea și trimiterea de comunicări legate de implementarea produselor sau orice subiect conexe;
  • Scrie articole pentru diferite platforme și creează conținut pentru social media;
  • Contribuiți la dezvoltarea produselor de comunicare vizuală, cum ar fi prezentările PowerPoint și alte medii vizuale;
  • Participa la diferite campanii de marketing intern;
  • Măsurați performanța anumitor acțiuni;
  • Participa la crearea de noi traininguri si continut (scripting, animatie) pentru serviciile implementate in Grup;
  • Interveniți în orice alte activități, cum ar fi trimiterea de comunicări operaționale în franceză și engleză către utilizatori, gestionarea incidentelor, organizarea de evenimente, managementul comunității etc.

Profil obligatoriu

  • Student de licență sau master în comunicare/marketing/științe politice sau alte studii conexe;
  • Fluent în engleză și franceză;
  • Adaptabilitate (diferite subiecte de tratat, diferite părți interesate, diferite aplicații IT);
  • Autonomie, capacitatea de a gestiona independent o sarcină;
  • Abilitati analitice si atentie la detalii;
  • Jucător în echipă
  • Abilități excelente de scriere/comunicare.
  • Familiarizați-vă cu metodele, instrumentele și principiile principale ale comunicării interne și externe

De ce să ni se alăture

SG GSC este o companie certificată Great Place to Work®. Aici veți găsi un loc de muncă și o cultură flexibile, autonomie, oportunități constante de învățare, dinamism și oameni talentați, făcând din această experiență un adevărat accelerator de carieră. Veți descoperi, de asemenea, toată diversitatea afacerilor noastre, într-un sector aflat în continuă evoluție și inovație.

Dacă ai chef să-ți urmezi obiectivele cu ambiție, atunci ai ajuns la locul potrivit.

  • În plus, te vei bucura de toate beneficiile noastre
  • compensare competitivă și remunerație, inclusiv bonus anual de performanță;
  • plan de asistență medicală preventivă și asigurări de sănătate și de viață de grup;
  • gamă largă de beneficii flexibile într-un buget lunar;
  • beneficii de birou, programe de bunăstare și sănătate mintală;
  • diverse beneficii sociale și bonusuri pentru evenimente personale sau de familie;
  • Opțiuni de la 9 la 5 zile lucrătoare și lucru de la domiciliu cu bonus de activare la îmbarcare;
  • concediu suplimentar plătit și neplătit, inclusiv concediu sabatic;
  • oportunități de învățare și creștere bazate pe dezvoltare individuală și planuri de carieră;
  • acces nelimitat la diverse resurse eLearning.

Perspectivă de afaceri

Suntem convinși că oamenii sunt motorii schimbării și că lumea de mâine va fi modelată de toate inițiativele lor, de la cele mai mici până la cele mai ambițioase.

Indiferent dacă ne alăturați pentru o perioadă de luni, ani sau întreaga carieră, împreună putem avea un impact pozitiv asupra viitorului. Crearea, îndrăzneala, inovarea și acțiunea fac parte din ADN-ul nostru.

Dacă și tu vrei să fii implicat direct, să crești într-un mediu stimulant și îngrijitor, să te simți util în fiecare zi și să-ți dezvolți sau să-ți consolidezi expertiza, te vei simți ca acasă la noi!

Încă ezită?

Trebuie să știți că angajații noștri pot dedica mai multe zile pe an acțiunilor de solidaritate în timpul programului de lucru, inclusiv sponsorizarea persoanelor care se luptă cu orientarea sau integrarea profesională, participarea la educația financiară a tinerilor ucenici și împărtășirea abilităților lor cu organizații de caritate. Există multe modalități de a te implica.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Societe Generale Global Solution Centre Romania pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Societe Generale Global Solution Centre Romania pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Societe Generale Global Solution Centre Romania locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?