Candidatul ideal

Facultate profil electronica/ automatizari
Minim 2 ani experienta in domeniul automatizarilor industriale.
Cunostinte despre programarea automatelor programabile (PLC Step 5 si Step 7).
Autorizare anuala pentru lucrul la joasa tensiune.
Cunoasterea limbii engleze, nivel mediu.
Aptitudini bune de comunicare si organizare.
Apt lucru la inaltime (conform legislatiei in vigoare)

Descrierea jobului

Responsabilitati principale:

Detectarea si rezolvarea eficienta a defectelor accidentele aparute la instalatiile din aria de responsabilitate, actionand pentru minimizarea duratei interventiei si prevenirea reaparitiei aceluiasi defect.
Stabilirea unui stoc optim de piese de schimb electronice pentru reducerea costurilor de productie.
Dezvoltarea si actualizarea periodica a aplicatiilor software pentru echipamentele electronice ale masinilor din productie.
Executarea intretinerilor planificate pe parte electronica pentru toate masinile din SMD in scopul asigurarii functionarii acestora fara intreruperi.
Pastrarea unui contact permanent cu furnizorii de masini si piese de schimb, cu furnizorii de servicii si o continua urmarire a tehnologiilor de productie care conduc la imbunatatiri si reduceri de costuri.
Informarea in cel mai scurt timp a sefului direct despre incidentele aparute pe parcursul schimbului, indiferent de natura acestor incidente (organizatorice sau tehnice) pentru a facilita interventia si remedierea imediata a acestora.
Comunicarea eficienta si clara a stadiului lucrarilor planificate sau agreate cu seful direct si solicitarea explicita a ajutorului acestuia atunci cand este cazul.
Comunicarea cu membrii echipei pentru informarea acestora despre problemele aparute si pentru a lucra impreuna la rezolvarea acestora (completare logbook electric si electronic).
Verificarea lunara a functionarii corecte a interlock-urilor montate pe masinile din SMD pentru a preveni posibilitatea aparitiei accidentelor.
Respectarea regulilor si procedurilor interne privind protectia mediului, sanatatea si securitatea in munca.
Pregatirea si realizarea unor proiecte specifice privind instalarea, imbunatatirea sau reinnoirea unor echipamente din productie in vederea cresterii eficientiei acestora

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la British American Tobacco Romania Investment SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la British American Tobacco Romania Investment SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are British American Tobacco Romania Investment SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?