Internship-Reprezentant comercial call center-CLUJ

Programul Internship de vara 2021 se adreseaza tuturor studentilor din Cluj-Napoca din domeniu tehnic, comercial, informatic sau se va desfasura in locatia din Cluj Napoca, sediul central al companiei.

Daca esti pasionat de domeniul auto si ai curiozitate de a cunoste tipurile de modele auto iti oferim oportunitatea de a-ti dezvolta aptitudinii noi.

Ce oferim:

 8 saptamani (1 august- 30 septembrie 2021)

Internship remunerat + tichete de masa + alte beneficii (decontare transport public)

Descrierea jobului / Ce cautam:  Studenti din domeniu tehnic, comercial, informatic sau economic.

Suntem in cautare de studenti din anul 1-4 nivel licenta, respectiv 1 sau 2 master sau proaspat absolvent. Pentru a aplica, este suficient sa iti atasezi CV-ul actualizat si te vom contacta noi!

Responsabilitatile tale

  • Clientii suna in Callcenter pentru a cere suportul nostru. Oferi pe larg informatii despre gama sortimentala a marfurilor comercializate, în vederea satisfacerii în masura cât mai mare a nevoilor clientilor .
  • Iti insusesti gama de produse si servicii oferite clientilor si modul de identificare a acestora;
  • Suni clientii programati on-line pentru detalii suplimentare si confirmarea datei.
  • Oferi la telefon informatii catre clienti, colegi din tara si parteneri;
  • Efectuezi programarea lucrarilor de montaj pentru clienti;
  • Lucreazi eficient in platforme si aplicatii de ofertare si vanzari catre clienti;
  • Comunici permanent si eficient intre locatiile de lucru, parteneri si clienti prin e-mail.

Despre noi

Cu peste 100 de ani de experiență in industria sticlei, Pilkington este subsidiara concernului NSG Group, unul dintre liderii de piață în producția de primă echipare de parbrize auto în lume. Parbrizele auto Pilkington sunt produse în fabrici situate preponderent în Europa dar și pe alte continente.

Avand o echipa de aproape 200 de profesionisti si o retea de 28 de locatii Pilkington ofera in Romania serviciul cel mai prompt in domeniul inlocuire parbrize. Calitatea identica cu cea a pieselor originale, serviciul profesional de montaj, decontarea directa cu firmele de asigurare sunt argumentele principale pentru care majoritatea conducatorilor auto aleg Pilkington pentru inlocuirea parbrizului.

Angajatii apreciaza cel mai mult siguranta, corectitudinea si pachetul de venituri competitiv, completat de beneficii acordate angajatilor in numeroase planuri.

PILKINGTON AUTOMOTIVE ROMANIA SA

membră a NSG Grup, lider mondial în distributia geamurilor auto

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Pilkington Automotive Romania SA pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Pilkington Automotive Romania SA pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Pilkington Automotive Romania SA locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?