IT Application Responsible Procurement Digitalization

Descrierea postului:

Cautam o aplicatie IT Responsabila Achizitii Digitalizare pentru Centrul nostru Regional de IT Timisoara.

Responsabilitati:

  • Responsabilitate de la capăt la capăt pentru peisajul digitalizării achizițiilor (aplicații, interfețe) și să se asigure că acestea respectă cerințele de audit;
  • Acționează ca lider tehnic pentru inițiativele de digitalizare a achizițiilor;
  • Responsabil de conceperea, implementarea și lansarea de soluții pentru transformarea digitală a funcției Global Procurement;
  • Responsabil de ajustări în peisajul sistemului IT și interfețele acestuia pentru a sprijini optimizarea proceselor globale;
  • Controlul și implementarea optimizărilor proceselor în peisajul sistemului existent și viitor planificat;
  • Discutarea cerințelor cu departamentul funcțional și oferirea de sfaturi privind soluțiile software adecvate;
  • Asigurarea standardelor IT globale în conceperea și implementarea ofensivei de digitalizare.

Cerințe:

  • Studii finalizate (informatica, informatica de afaceri, administrarea afacerilor cu accent pe IT sau similar);
  • Min. 5 ani de experienta profesionala in consultanta in mediul de achizitii si ideal cunostinte SAP MM/ Sourcing and Procurement, SAP SRM, SAP Ariba si module aferente;
  • Experienta in utilizarea Webservices, REST si experienta in programare: ABAP, JSON;
  • Experiență cu SAP S/4HANA, SAP ECC, SAP Event MESH, BOOMI și deschidere pentru sisteme SAP și non-SAP și soluții inovatoare;
  • Cunoștințe foarte bune de engleză, germană ar fi, de asemenea, un plus;
  • Gândire orientată spre proces, rezolvare de probleme și flexibilitate;
  • Disponibilitatea de a întreprinde călătorii de afaceri ocazionale.

Beneficii:

  • Antrenament initial;
  • Lucrul într-o echipă globală multiculturală;
  • Oportunitati de avansare in cariera.

Dacă sunteți o persoană entuziastă și doriți să vă dezvoltați profesional într-un mediu internațional, vă rugăm să ne trimiteți candidatura dvs.!

Toți candidații care se potrivesc profilului vor fi contactați în maxim 3 săptămâni.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la DRÄXLMAIER Group pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la DRÄXLMAIER Group pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are DRÄXLMAIER Group locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?