IT Audit Senior Associates

Descrierea postului și rezumatul

O carieră în cadrul serviciilor de conformitate și analiză de asigurare a riscurilor vă va oferi oportunitatea de a ajuta clienții în dezvoltarea de soluții de analiză și tehnologie care îi ajută să detecteze, să monitorizeze și să prezică riscul. Folosind tehnologie avansată, ne putem concentra pe stabilirea controalelor, proceselor și structurilor potrivite pentru clienții noștri, pentru a ne asigura că deciziile se bazează pe informații corecte și pentru a ne asigura că informațiile furnizate terților sunt exacte, complete și de încredere.

Practica PwC România Assurance caută să recruteze Asociați Seniori Audit IT în cadrul departamentului Servicii de Asigurare a Riscurilor. PwC este cea mai importantă practică în domeniul fiscal, al asigurărilor și al consilierii și oferă o gamă diversă de servicii

și, prin urmare, oportunități pentru noii veniți în organizația noastră.

În calitate de Senior Associate, veți avea un rol cheie în misiunile de audit intern și alte proiecte de asigurare a riscurilor. Veți raporta direct managerului/directorului superior și, în cele din urmă, unui director/partener în cadrul practicii de asigurare a riscurilor. Drept urmare, acest rol vă va oferi o oportunitate excelentă de a vă dezvolta abilitățile personale și tehnice.

Rolul:

  • Alăturându-vă ca Senior Associate, vă puteți aștepta să fiți implicat într-o varietate de activități interesante și provocatoare.
  • Responsabilitățile dvs. ar include:
  • Participați la proiectele de audit și control IT care acoperă proiectarea și operarea
  • eficacitatea controalelor proceselor IT și coordonarea muncii pentru personalul junior;
  • Participa la proiecte de conformitate si procese operationale pentru clientii selectati;
  • Participați la proiecte de îmbunătățire a guvernanței și controalelor IT, cu accent pe informații
  • securitate, disponibilitatea sistemelor IT critice, continuitatea serviciilor IT pentru a sprijini operarea afacerii;
  • Construirea și menținerea unor relații puternice cu clienții noi și stabiliți;
  • Lucrând ca parte a unei echipe, menținând legătura atât cu clientul, cât și cu alt personal specializat în practică pentru a oferi servicii clienților de înaltă calitate;
  • Asigurarea rolului de coordonare pentru clienții de audit, inclusiv instruirea și instruirea personalului junior;
  • Supravegherea echipelor și raportarea directă personalului superior.

Cunoștințe, abilități și experiență:

  • diplomă universitară;
  • Minim 3 ani de audit IT, audit intern IT sau servicii de consultanta in securitate;
  • CISA sau alte certificări similare - calificate sau în curs;
  • Cunoștințe puternice de limba engleză;
  • Abilitatea de a comunica clar cu colegii și clienții de la toate nivelurile;
  • Tehnici bine dezvoltate de ascultare și întrebări, susținute de abilități analitice puternice și abilități organizatorice;
  • Abilități puternice de lucru în echipă, cu experiență în supravegherea și dezvoltarea personalului junior.
  • Dosar dovedit de abilități puternice de management de proiect;
  • O dorință puternică de îmbunătățire continuă și responsabilități față de client;
  • Limba germana este un plus.

Abilități și experiență dorite: audit IT, securitate IT, testare SOX ITGC, testare ITGC internă;

Noi oferim:

  • Opțiuni interesante de dezvoltare a carierei și misiuni provocatoare pentru clienții români și internaționali de top;
  • Suport CISA complet;
  • Mobilitate internațională și proiecte pe termen scurt în străinătate;
  • Un mediu de lucru profesionist și orientat spre echipă;
  • Colegi grozavi cu care să lucrezi;
  • Tehnologii și metodologie de ultimă oră;
  • Oportunități de dezvoltare și formare profesională în România și în străinătate.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la PwC Romania pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la PwC Romania pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are PwC Romania locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?