IT Project Manager - IT for Operations

Cu un spirit de startup și peste 96.000 de minți curioase și curajoase, avem experiența necesară pentru a aprofunda cele mai mari mărci din lume – și ne distrăm făcând asta. Acum, vă numim pe toți cei care încalcă regulile și cei care asumă riscuri care văd lumea diferit și sunt suficient de îndrăzneți pentru a o reinventa.

Vino, transformă-te cu noi!

Căutăm următoarele:

Manager de proiect IT

Responsabilitati

În acest rol, veți fi responsabil cu desfășurarea proiectului cu metodologia clientului și a proiectelor IT.

  • Identificați și programați livrabilele proiectului, etapele de referință și activitățile și sarcinile necesare conform metodologiei de proiect IT standard ale clienților.
  • Gestionați echipa de proiect (inclusiv revizuirea/aprobarea planului de lucru al furnizorului extern de servicii sau al consultanței contractate)
  • Analizați și analizați propunerile sau planurile de proiecte pentru a determina intervalul de timp, limitările de finanțare, procedurile de realizare a proiectelor, cerințele de personal și alocarea resurselor departamentale disponibile pentru diferite faze ale proiectului.
  • Scrieți și mențineți la zi documentația de proiect, inclusiv și fără a se limita la cartele de proiect, planurile de proiect, jurnalul de riscuri ale proiectului, jurnalul problemelor proiectului, planul de comunicare a proiectului, procesele-verbale ale întâlnirilor de proiect.
  • Urmăriți și monitorizați termenele proiectului, bugetul, riscurile, problemele, resursele, calitatea, beneficiile și domeniul de aplicare.
  • Se extinde la instanțe de guvernare/părți interesate pentru a depăși riscurile sau problemele proiectului
  • Asigurați-vă că obiectivele proiectului sunt îndeplinite și în conformitate cu obiectivele de afaceri.
  • Stabiliți standarde și proceduri pentru raportarea și documentarea proiectelor.

Cerințe

  • 5 + ani de experiență ca manager de proiect IT pentru proiecte pe termen lung (cel puțin 3 proiecte end-to-end timp de 1 an sau mai mult) timp de min. 3+ milioane de euro
  • Este obligatorie experiența ca manager de proiect IT în proiecte IT pentru operațiuni .
  • Nativ/bilingv romana si engleza avansata (ambele obligatorii).
  • Experienta in structura internationala.
  • Certificare de manager de proiect este plăcut de a avea.

Genpact este un angajator cu șanse egale și ia în considerare candidații pentru toate pozițiile, indiferent de rasă, culoare, religie sau convingeri, sex, vârstă, origine națională, statut de cetățenie, stare civilă, statut militar/veteran, informații genetice, orientare sexuală, identitate de gen, handicap fizic sau psihic sau orice altă caracteristică protejată de legile aplicabile. Genpact se angajează să creeze un mediu de lucru dinamic care prețuiește diversitatea și incluziunea, respectul și integritatea, concentrarea către clienți și inovația. Pentru mai multe informații, vizitați www.genpact.com. Urmărește-ne pe Twitter, Facebook, LinkedIn și YouTube.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Genpact pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Genpact pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Genpact locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?