IT Project Manager SAP Finance

Sunteți gata să acceptați provocarea de a inova retailul așa cum îl cunoaștem? Căutăm un nou coleg care să ni se alăture pentru a construi un nou model de afaceri modern, în calitate de IT Project Manager SAP Finance

Responsabilitățile vor include:

  • Acționează ca expert tehnic, oferind îndrumări clienților interni și furnizorilor tehnici;
  • Stabiliți direcția generală și furnizați expertiză tehnică în captarea și analiza cerințelor, proiectarea și întreținerea eficientă a soluției tehnice;
  • Traduceți cerințele de afaceri în cerințe tehnice, lucrând îndeaproape cu furnizorii de tehnologie și asigurați livrarea tehnică în conformitate cu așteptările companiei;
  • Asigurați-vă că soluția IT globală este în concordanță cu obiectivele arhitecturale pe termen lung, rentabilă și viabilă în viitor;
  • Realizați documentația software, asigurându-vă că managementul la nivel înalt și detaliat este clar înțeles și documentat;
  • Asigurați-vă că cerințele / poveștile utilizatorilor și criteriile de acceptare sunt clar definite;
  • Oferiți suport în testarea caracteristicilor livrate și dezvoltate, asigurând calitatea și consistența acestora;
  • Coordonează activitățile de testare, planifică testarea, identifică, evaluează și gestionează riscurile pentru livrarea versiunilor majore;
  • Colaborează cu mai mulți furnizori de tehnologie (arhitecți tehnici, dezvoltatori, analiști tehnici) și cu părțile interesate interne (analiști de afaceri, proprietari de produse);
  • Scrieți și revizuiți poveștile utilizatorilor și criteriile de acceptare;
  • Realizarea documentatiei tehnice pentru procesele de selectie: cerere de oferta, informatii, matrice de criterii de evaluare.

Cerințe:

  • Cunoștințe solide SAP tehnice, de configurare și domeniului de afaceri în modulul FI;
  • Experiență în gestionarea proiectelor de dimensiune și anvergură mică până la medie, experiență în utilizarea metodelor și practicilor Agile prin mai multe echipe (Scrum și Kanban);
  • Participarea la crearea SOW și efort de estimare pentru proiecte/schimbări mici și mijlocii;
  • Experienta in consultanta si implementare SAP, training/certificare SAP in SAP constituie un avantaj;
  • Cunoașterea proceselor SAP FI/CO S4/HANA și integrarea între modulele SAP aferente;
  • Experiență practică relevantă funcțională și/sau tehnică în proiectarea, construirea și integrarea proceselor SAP;
  • Cunoașterea mediilor Jira și Confluence.

*Dacă profilul dvs. corespunde rolurilor din Carrefour World, veți fi contactat telefonic pentru a face parte din procesul nostru de selecție.

Ceea ce oferim

Carrefour World este despre oameni, așa că ne asigurăm că vă oferim un amestec de beneficii menite să vă stimuleze creșterea personală și profesională. Echipa noastră se concentrează pe a vă face bine primit și inspirat, pentru a vă ajuta să vă integrați cu ușurință într-un mediu de lucru plăcut, divers și incluziv.

Ne angajăm față de siguranța și sănătatea angajaților și clienților noștri și aderăm la recomandările de distanțare socială și alte protocoale pentru a asigura un mediu sigur pentru toți.

Carrefour România va prelucra datele dumneavoastră cu caracter personal pentru procesul de recrutare, pe baza consimțământului dumneavoastră exprimat prin depunerea cererii. Puteți găsi mai multe detalii despre modul în care vom prelucra datele dumneavoastră cu caracter personal consultând nota noastră informativă extinsă, disponibilă aici: https://carrefour.ro/corporate/cariere/privacy-policy

Noi, cei de la Carrefour, încurajăm persoanele cu dizabilități, persoanele din minorități etnice sau cele aflate în dificultate și/sau grupuri defavorizate care își doresc un loc de muncă, să se dezvolte profesional, să dobândească competențe și să se bucure de aceleași oportunități ca și ceilalți! Apreciem egalitatea de șanse și incluziunea și sprijinim diversitatea în echipele noastre, indiferent de sex, vârstă, etnie, religie, abilități, experiență. În prezent, peste 70% dintre angajații noștri sunt femei, pe care le susținem prin diverse inițiative în ceea ce privește dezvoltarea lor profesională, atât prin programe de mentorat, cât și prin planuri individuale.

Vino și aplică la Carrefour!

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Carrefour România pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Carrefour România pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Carrefour România locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?