IT Recruitment Specialist

Descrierea Companiei

Oamenii în primul rând – Fabrica de coduri

Code Factory, parte a Software Mind, oferă servicii de dezvoltare software organizațiilor de toate dimensiunile, valorificând cei peste 15 ani de experiență în sectoarele Fintech, E-Commerce, Betting, Retail și Healthcare, fiind un partener de încredere pentru organizațiile din întreaga lume. .

Din decembrie 2021, facem parte din Software Mind, o companie globală de servicii IT și software cu 22 de ani de experiență pe piețe și peste 800 de specialiști de top care sprijină proiecte inovatoare în întreaga lume.

Descrierea postului

Căutăm un recrutor dedicat, care este dispus să învețe și să fie la curent cu cele mai recente evoluții tehnologice și care este motivat să aducă cele mai bune talente echipei noastre.

Veți fi implicat în întregul ciclu de recrutare, de la atragerea de talente și atragerea candidaților până la angajarea de angajați grozavi și introducerea acestora în companie.

Dacă vrei să-ți duci cariera la următorul nivel și să-ți dezvolți potențialul de creștere, atunci Code Factory este oportunitatea potrivită pentru tine!

Poziție - Cum vei contribui

  • Gestionarea întregului ciclu de viață al proceselor de recrutare – de la crearea strategiei de aprovizionare adecvate și efectuarea de căutări cu instrumentele disponibile, intervievarea și evaluarea candidaților, negocierea ofertelor și onboarding;
  • Colaborarea strânsă cu părțile interesate interne;
  • Oferind cea mai bună experiență de candidat pe parcursul procesului și fiind întruchiparea valorilor noastre ca ambasador al mărcii;
  • Respectarea termenelor limită și echilibrarea livrabilelor pentru mai multe căutări simultan;
  • Sprijinirea membrilor echipei juniori cu provocările de zi cu zi;
  • Să lucrezi cu echipa ta și să te distrezi cu ei;

Calificări

Așteptări - experiența de care aveți nevoie

  • Experienta de minim 2 ani in aprovizionare/recrutare IT;
  • Cunoașterea instrumentelor / tehnicilor de achiziție de talente (ex. căutări booleene, ATS, rețele, headhunting etc.);
  • Independență și capacitatea de a lucra sub presiune;
  • Limba engleza nivel ridicat (min. B2/C1);
  • Abilitati excelente de comunicare;
  • Atitudine de jucător de echipă;

Abilități suplimentare - Avantajul pe care îl ai

  • Experiență de lucru într-o organizație internațională/globală ar constitui un avantaj;
  • Experienta profesionala anterioara pe piata romaneasca;

Informații suplimentare

  • Salariu competitiv și revizuire periodică
  • Noi tehnologii și experiență de lucru pe proiecte internaționale.
  • Program de lucru flexibil și opțiunea de a lucra de acasă cu un bonus lunar suplimentar.
  • O cultură organizațională agilă, de susținere și non-birocratică.
  • Tichete lunare de prânz primite pe card.
  • Asigurarea medicală suplimentară a plătit concedii medicale și rambursarea abonamentului sportiv.
  • Sprijin financiar pentru Training & Courses, precum și cursuri gratuite de engleză online cu vorbitori nativi.
  • Activități plătite de team building bazate pe proiecte și interese.
  • Lucru de la distanță timp de două săptămâni în destinații europene precum Polonia, Croația sau Tenerife.
  • Mutarea in Romania pentru o perioada stabilita.
  • Mai multe beneficii interesante vor fi dezvăluite în timpul interviurilor noastre online...

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Software Mind pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Software Mind pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Software Mind locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?