Pentru clientul nostru, furnizor de echipamente electrice auto și partener al producătorilor de automobile din întreaga lume, căutăm un responsabil IT.

Responsabilitati:

  • Raportarea și preluarea instrucțiunilor de la Managerul operațiunilor sistemelor IT și Managerul fabricii;
  • Lucrând îndeaproape cu Central IT pentru a derula inițiative, asigurând conformitatea politicilor și standardelor;
  • Conducerea, gestionarea și motivarea echipei IT locale pentru a performa la maximum;
  • Asigurarea bunei functionari a calculatoarelor, retelei si sistemelor de aplicatii in toate site-urile;
  • Gestionarea tuturor resurselor și serviciilor IT locale;
  • Aprovizionarea și colaborarea cu furnizorii locali IT și furnizorii de servicii pentru a implementa inițiative;
  • Colaborarea cu Interdepartamentul pentru a pune în aplicare soluții care să beneficieze compania/grupul;
  • Intocmirea bugetului IT local anual;
  • Recrutarea personalului IT local;
  • Trimiterea raportului IT săptămânal și participarea la întâlnirea săptămânală IT;
  • Participarea la ședința conducerii locale la nevoie;
  • Acționează ca punct unic de contact pentru problemele IT locale;
  • Gestionarea biletelor IT și îndeplinirea cererilor în mod eficient și eficient;
  • Sprijinirea și promovarea auditurilor IT fără deficiențe.

Candidatul ideal:

  • Se preferă o diplomă sau o diplomă de licență în informatică, sisteme informaționale sau domeniul conexe;
  • 3 ani de experiență sau mai mult într-o calitate similară;
  • Experienta in mediul de productie;
  • Bună înțelegere a infrastructurii IT și a sistemelor de aplicații;
  • Familiarizarea cu industria auto constituie un avantaj;
  • Bune abilități de comunicare cu capacitatea de a comunica în limba engleză;
  • Deschis pentru călătorii ocazionale în străinătate.

Vă rugăm să aplicați online cu un CV detaliat sau să trimiteți aplicația la [email protected]. Toți candidații potriviți vor fi contactați în termen de 2 săptămâni. Dacă profilul dumneavoastră nu corespunde criteriilor pentru acest rol, nu vă faceți griji, acesta va fi redirecționat către consultanții care gestionează proiecte care se potrivesc mai bine cu expertiza dumneavoastră.

Pentru a vă alătura Republicii noastre și a fi eligibil pentru locuri de muncă actuale sau viitoare, vă rugăm să vizitați www.lugera.ro și să vă înregistrați CV-ul complet în TalentBase®.

Toate informațiile vor fi tratate ca fiind strict confidențiale.

Nr: PR/022538

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Lugera The People Republic Romania pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Lugera The People Republic Romania pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Lugera The People Republic Romania locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?