IT SAP HCM Solution Responsible

Descrierea postului:

Cautam o Solutie IT SAP HCM Responsabil de Centrul nostru Regional IT Timisoara.

Responsabilitati:

  • Serviți ca expert cheie SAP HCM în programul intern de digitalizare și transformare a resurselor umane;
  • Parteneriți cu HR, IT și alte părți interesate pentru a realiza viitorul peisaj hibrid (on prem și SaaS) de sisteme țintă de HR în sprijinul proceselor și serviciilor de HR standardizate la nivel global;
  • Planificați realizarea cererilor și cererilor interne pentru a valorifica pe deplin potențialul platformei noastre bazate pe SAP-HCM, cu accent pe OM, PY și PT și incl. Fioris pentru HCM;
  • Analizează și pregătește tranziția SAP HCM la H4S4, precum și integrarea SAP HCM și SuccessFactors (EC și alte module) în parteneriat cu părțile interesate interne și specialiști;
  • Sprijin în determinarea și optimizarea standardelor și proceselor interne din propria sa zonă de expertiză;
  • Sprijin în standardizarea elementelor procesului de afaceri în cadrul Grupului DRÄXLMAIER
    Observarea/identificarea tendințelor din domeniul său de expertiză pentru a dezvolta concepte; sugerează recomandări de acțiune.

Cerințe:

  • Diplomă universitară în IT, HR, Administrarea Afacerilor sau domenii conexe;
  • Experiență profesională de minim 5 ani în HR și/sau HRIT și/sau HR Services;
  • Expertiză funcțională profundă pe SAP HCM (OM, PA, PY, PT), inclusiv personalizarea și capacitatea de bază de a citi/înțelege ABAP;
  • Certificarile SAP pentru modulele SAP HCM și/sau SAP SuccessFactors reprezintă un plus;
  • Cunoștințe de lucru despre SuccessFactors și interfețele dintre on-prem și SaaS;
  • Experiență de management de proiect, capabilități de gestionare a proiectelor certificate în mod ideal.

Beneficii:

  • Lucrul într-o echipă globală multiculturală;
  • Oportunitati de avansare in cariera.

Dacă sunteți o persoană entuziastă și doriți să vă dezvoltați profesional într-un mediu internațional, vă rugăm să ne trimiteți candidatura dvs.!

Toți candidații care se potrivesc profilului vor fi contactați în maxim 3 săptămâni.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la DRÄXLMAIER Group pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la DRÄXLMAIER Group pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are DRÄXLMAIER Group locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?