IT Security Officer

Descriere:

KRUK Romania este lider in domeniul de management al creantelor si se afla in Top 10 angajatori conform clasamentului anual realizat de Undelucram, avand peste 13 ani de activitate pe piata din Romania. KRUK Romania face parte dintr-un Grup international, compania-mama avand sediul in Polonia. Grupul KRUK a aniversat in 2021, 23 de ani de activitate in domeniul managementului creantelor neperformante si desfasoara activitati in 9 tari din Europa Centrala: Polonia, Romania, Cehia, Slovacia, Germania, Italia, Spania, Luxemburg si Malta si are o echipa formata din peste 4.500 de angajati.

Cautam IT Security Officer care sa se alature colegilor din KRUK Tech, companie de IT din cadrul Grupului KRUK. Aceasta se ocupa de dezvoltare software si ofera servicii de IT pentru companiile din Grup, colaborand strans cu KRUK Romania, precum si cu colegii din celelalte tari din Grup.

Responsabilitati:

  • Realizeaza audituri de securitate a sistemelor si retelei.
  • Intretine instrumentele specifice de monitorizare a securitatii informatice.
  • Guverneaza procesele de update si patching ale sistemelor informatice.
  • Proiecteaza, implementeaza si urmareste aplicarea stricta a regulilor de securitate ce guverneaza accesul la resursele retelei: conturi pentru utilizatori, parole, modalitati de autentificare, permisiuni, restrictii, drepturi, privilegii, machete de securitate, metode de configurare automata a mediului de operare al utilizatorilor, proceduri personalizate;
  • Selecteaza, adapteaza, proiecteaza si integreaza cele mai convenabile solutii pentru distribuirea si accesul la resursele din retea, in conditiile respectarii regulilor specifice de securitate asupra echipamentelor, componentelor software, informatiilor si transmisiilor de date;
  • Seteaza standardele de securitate si de management ale sistemelor de protectie, inclusiv firewall, antivirus, DLP, MDM, etc.
  • Diagnosticheaza, identifica, contorizeaza, semnaleaza si solutioneaza, impreuna cu System Administrators, incidentele de Securitate.
  • Verifica periodic buna functionare a sitemelor pentru a asigura functionarea in parametrii de calitate maxima;
  • Ofera consultanta tehnica conform fluxului de lucru agreat;
  • Respecta procedurile de organizare a taskurilor in departament;

Cerinte:

  • Bune cunostinte de Linux, Microsoft Windows, Cisco/HP;
  • Studii superioare tehnice absolvite
  • Cunostinte despre protocoale de comunicatie;
  • Minim 2 ani experienta anterioara intr-un rol similar – reprezinta avantaj;
  • Certificare de Ethical Hacking – reprezinta avantaj;
  • Limba engleza – nivel mediu;
  • Atentie la detalii si orientare catre rezultate;
  • Abilitati de planificare, prioritizare si comunicare;
  • Capacitatea de a lucra individual si in echipa;

Beneficii:

  • Lucrați de acasă 100%
  • Program flexibil
  • Beneficii flexibile pe platforma Benefit systems
  • Posibilitatea retragerii unei sume lunare 400 RON net din bugetul de beneficii pentru telemunca
  • Asigurare medicala (Medicover)
  • 21 zile concediu odihna + 1 zi de concediu pentru ziua de nastere + zile odihna suplimentare pentru vechimea in companie
  • Oportunitati dezvoltare interne si externe (cursuri interne in class si e-learning, access la platformele Pluralsight si Coursera)
  • Oportunitati de colaborare internationala, in cadrul Grupului KRUK

INFORMATII DESPRE PROTECTIA DATELOR

Prin aplicarea la acest anunt de recrutare declar ca am citit nota de informare disponibila pe pagina companiei la adresa: https://ro.kruk.eu/candidat-pentru-un-loc-de-munca-gdpr, si sunt de acord cu modul si termenii de prelucrare datelor cu caracter personal pe care KRUK Romania le va procesa in scopul recrutarii, pentru pozitia pe care am selectat-o.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la KRUK România pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la KRUK România pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are KRUK România locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?