Pentru clientul nostru, lider pe piata frigorifice comerciale din Romania, cautam un Specialist IT.

Responsabilitati:

  • Furnizarea de suport tehnic la fața locului și la distanță, în urma solicitărilor utilizatorilor (România și Ungaria), pentru toate componentele hardware PC, software și periferice asociate;
  • Înregistrarea apelurilor și susținerea cererilor, prioritizarea acestora și documentarea rezultatelor acestora în Baza de cunoștințe IT pentru a facilita rezolvarea solicitărilor comune;
  • Escaladarea la un suport de nivel superior, cereri care nu pot fi rezolvate;
  • Instalarea și configurarea echipamentelor, perifericelor, programelor software și sistemelor de operare la standardele convenite;
  • Menținerea calculatoarelor și perifericelor existente la standardele normale de funcționare prin efectuarea de upgrade-uri, noi instalări și efectuarea procedurilor de rutină;
  • Participarea la dezvoltarea și întreținerea unui inventar complet de componente hardware și software;
  • Participarea la elaborarea documentației tehnice, a ghidurilor și a procedurilor de suport și asigurarea faptului că acestea sunt aduse la cunoștința utilizatorilor;
  • Participarea la menținerea și implementarea standardului ISO 27001;
  • Participarea la implementarea Planului de Continuitate și Recuperare a Afacerii.

Candidatul ideal:

  • diplomă de licență într-un domeniu relevant;
  • Experienta profesionala intr-un rol similar 2+ ani;
  • Bună înțelegere a hardware-ului și software-ului computerelor;
  • Înțelegerea rețelelor de calculatoare de bază;
  • Înțelegerea Active Directory, DNS, DHCP;
  • Bune abilități Microsoft Office, în mod ideal o cunoaștere de lucru a sistemelor de operare Microsoft, Android și iOS;
  • ITIL și/sau CCNA reprezintă un avantaj;
  • Experienta in PM ar constitui un avantaj;
  • Abilități puternice de comunicare scrisă și verbală în limba engleză.

Vă rugăm să aplicați online cu un CV detaliat sau să trimiteți aplicația la [email protected]. Toți candidații potriviți vor fi contactați în termen de 2 săptămâni. Dacă profilul dumneavoastră nu corespunde criteriilor pentru acest rol, nu vă faceți griji, acesta va fi redirecționat către consultanții care gestionează proiecte care se potrivesc mai bine cu expertiza dumneavoastră.

Pentru a vă alătura Republicii noastre și a fi eligibil pentru locuri de muncă actuale sau viitoare, vă rugăm să vizitați www.lugera.ro și să vă înregistrați CV-ul complet în TalentBase®.

Toate informațiile vor fi tratate ca fiind strict confidențiale.

PR/022503

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Lugera The People Republic Romania pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Lugera The People Republic Romania pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Lugera The People Republic Romania locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?