IT-Support-executive

Buna!

Daca ai deschis acest anunt probabil iti doresti o schimbare.

  • Esti pasionat/a de domeniul IT si iti place sa te informezi cu privire la noutatile din domeniu?
  • Ai experienta in mentenanta si suport IT?
  • Iti doresti sa lucrezi intr-o companie in continua dezvoltare?
  • Iti place sa identifici eventualele probleme si sa propui solutii rapide si viabile?

Daca raspunsul este DA, noi chiar vrem sa te cunoastem! Te invitam sa aloci putin timp cerintelor de mai jos pentru ca esti cu un pas mai aproape de schimbarea dorita!

Compania Nordic Import-Export CO, cauta candidati in vederea ocuparii pozitiei de IT support officer.

Responsabilitati:

- Instaleaza si configureaza calculatoare conform standardelor si politicii interne;

- Ofera suport tehnic primar,  actualizeaza si gestioneaza softul de inventariere a echipamentelor IT periferice (scannere, imprimante, telefoane mobile, tablete etc);

- Depaneaza defectiuni software si hardware inclusiv prin inlocuirea componentelor defecte;

- Utilizeaza aplicatii de administrare a infrastructurii si conectare remote pentru a interveni de la distanta;

- Rezolva probleme asignate prin aplicatiile interne de Helpdesk;

- Realizeaza rapoarte de activitate, conform normelor si procedurilor;

- Tine legatura cu furnizorii de consumabile IT si tehnica de calcul pentru cereri de oferte si comenzi de achizitie.

Cunostinte tehnice:

- Microsoft Windows (instalare, configurare, depanare) si Microsoft Office (instalare, configurare generala);

- Cunostinte despre arhitectura calculatoarelor, laptopurilor, dispozitivelor Apple - MacOS si capacitatea de a cauta si instala drivere si firmware necesare acestora;

- Cunostinte despre utilizarea, configurarea echipamentelor mobile - iOS, Android;

- Minime cunostinte despre Active Directory (Group Policy, DNS, startup-scripts, Groups Management);

- Capacitatea de diagnosticare si diferentiere a problemelor cauzate de software, hardware, reteaua de comunicatii;

- Cunostinte medii despre retea si aplicatii standard de diagnostic (ping, tracert, telnet, netstat, proxy etc) si cablare structurata (capacitatea de a conecta echipamente la retea direct sau prin intermediul switch-urilor);

- Cunostinte despre sistemele enterprise de management al flotei de calculatoare;

- Posibilitatea deplasarii intre locatii Nordic (Bacu, Vitan, Green Court) – Bucuresti si ocazional la sediile din tara.

Constituie un avantaj:

- cunostinte avansate despre Active Directory si cunostinte Linux;

- cunostinte debugging eMail SPAM, aplicatii sau site-uri cu un risc ridicat de infectare, phishing.

Alte cerinte:

- Carnet de conducere categoria B;

- Cunostinte limba engleza.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la SC Nordic Import-Export CO SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la SC Nordic Import-Export CO SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are SC Nordic Import-Export CO SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?