IT Support Specialist

Rolul va include: administrarea generală a sistemelor,
suport pentru server, întreținerea contului IT, configurarea hardware-ului de rețea și implementarea strategiilor de back-up și recuperare.

RESPONSABILITĂȚI

• Asigurându-vă că studioul este iluminat corespunzător și că toate videoclipurile sunt transmise în flux, camerele sunt
funcționale și aliniate corespunzător cu mesele de joc.
• Mentinerea echipamentelor server (router, Wi-Fi, switch, patch panel).
• Monitorizarea echipamentelor de streaming prin grafică și logo-uri.
• Asigurarea că toate codificatoarele și serverele media sunt funcționale din punct de vedere tehnic la toate mesele.
• Monitorizare online pe site pentru a vă asigura că unghiul audio al camerei este
funcțional din perspectiva jucătorului.
• Întreținerea stațiilor de lucru: curățarea virușilor, găsirea de soluții privind
problemele soft/hard și instalarea de noi echipamente.

CERINȚE

• Experiență anterioară de 1 până la 2 ani într-un rol similar
• Cunoaștere fluentă a limbii engleze

CE OFERIM

• Pachet salarial avantajos
• Prime de performanță
• Abonament medical
• Vacanță: 20 de zile pe an

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Randstad Romania pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Randstad Romania pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Randstad Romania locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?