IT Technician (Romania)

Despre Şişecam

Şişecam a fost fondată în 1935 pentru a stabili industria sticlei din Turcia, în conformitate cu viziunea lui Mustafa Kemal Atatürk, fondatorul Republicii Turce. Astăzi, Şişecam este un jucător global puternic în domeniile sticlei şi chimiei. Șișecam este singura companie globală care operează în toate domeniile de bază ale producției de sticlă – inclusiv sticlă plată, sticlă, ambalaje din sticlă și fibră de sticlă. În prezent, Şişecam se află printre primii doi producători de sticlă din lume şi primii cinci producători de ambalaje din sticlă şi sticlă plană. Şişecam este unul dintre cei trei mari producători de sifon din lume şi lider mondial în chimicalele cromului.

Şişecam joacă un rol de lider în liniile de afaceri din sticlă plată, sticlărie, ambalaje din sticlă, produse chimice, auto, fibră de sticlă, minerit, energie şi reciclare. Șișecam operează unități de producție în Germania, Italia, Bulgaria, România, Slovacia, Ungaria, Bosnia-Herțegovina, Federația Rusă, Georgia, Ucraina, Egipt, India și SUA, pe lângă Turcia.

Șișecam face pași majori în direcția obiectivului său de a deveni unul dintre primii trei producători din lume în principalele sale domenii de activitate. Impulsat de resursele sale umane de înaltă competență și tehnologiile inteligente, Șișecam își transformă continuu infrastructura digitală și cultura corporativă, ținând cont de nevoile viitorului. Cu 86 de ani de experiență și 22.000 de angajați, Șișecam desfășoară activități de producție în 14 țări de pe patru continente și operează o rețea de vânzări în peste 150 de țări din întreaga lume.

Șișecam avansează în călătoria sa de creștere, în conformitate cu strategia sa de excelență globală și alimentată de o abordare incluzivă care sprijină dezvoltarea întregului său ecosistem. Șișecam își asumă responsabilitatea pentru protejarea planetei, împuternicirea societății și transformarea vieții cu strategia sa CareforNext, care este conformă și centrată în jurul Obiectivelor de Dezvoltare Durabilă ale Națiunilor Unite. Șișecam își folosește toată experiența și competențele pentru a promova dezvoltarea durabilă în toate aspectele.

Căutăm un Tehnician IT pentru a participa la Şişecam Automotive România - departamentul IT Operation situat în Buzău, România . Candidatul ideal ar avea următoarele calificări:

  • De preferat diplomă în informatică sau pregătire echivalentă
  • Minim 3 ani de experienta in activitati similare, de preferinta help desk de nivel I
  • Cunoaștere bună a limbii engleze (nivel minim B2)
  • Disponibilitate pentru a fi disponibil 24 de ore pe zi pentru una sau două săptămâni pe lună (în tură cu alți colegi)

DESCRIEREA POSTULUI

  • În sfera proceselor de Management Service pentru sisteme IT/OT, furnizarea de servicii de suport de nivel secundar infrastructurii, hardware-ului, sistemului de operare și aplicațiilor din domeniu, împreună cu criteriile de performanță determinate, într-o manieră de calitate și eficientă.
  • Determinarea informatiilor de inventar IT/OT din regiuni si mentinerea acestora la zi
  • Folosirea în cel mai eficient mod al pool-ului de materiale IT, sugerarea echipamentelor și cantităților care ar trebui să fie în bazin în conformitate cu condițiile, actualizarea informațiilor pool-ului
  • Ajută la determinarea nevoilor IT/OT în regiuni și la determinarea informațiilor care vor sta la baza bugetului
  • Participarea la proiecte regionale de infrastructură IT/OT
  • Indeplinirea rolurilor, indatoririlor si responsabilitatilor determinate in sfera proceselor IT
  • Pentru a oferi suport neîntrerupt sistemelor IT/OT 7 zile pe săptămână, 24 de ore pe zi, fiind gata să ajungă pe teren în cel mult 30 de minute în regim de serviciu în perioadele de timp din afara orelor de lucru și oferind suport prin ajungerea la câmp atunci când este necesar
  • Când este necesar, lucrează temporar în regiunile interne sau internaționale ale Șișecam

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Şişecam pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Şişecam pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Şişecam locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?