Java Developer

Descrierea proiectului:

Alăturați-vă Centrului nostru de Dezvoltare din București și deveniți membru al echipei noastre deschise, progresiste și profesioniste. În acest rol, veți lucra la proiecte pentru unul dintre clienții noștri celebri în lume. Veți avea șansa de a vă dezvolta abilitățile tehnice și soft și de a construi o expertiză aprofundată a industriei clientului nostru. Pe lângă pachetul de salarii și beneficii atractive, Luxoft va investi în pregătirea dumneavoastră profesională și vă va permite să vă dezvoltați cariera profesională.

Responsabilitati:

• Proiectarea și dezvoltarea modulelor de aplicație de bază

• Participarea la întâlniri cu clientul

• Mentinerea infrastructurii tehnice a proiectului (integrare continua, implementare automata)

• Descompunerea sarcinilor și estimarea

• Peer Review, mentorat

• Remedierea erorilor, scrierea testului

Descrierea abilităților obligatorii:

Abilitati tehnice:

• 3+ ani de experiență profesională

• Dezvoltarea de microservicii destinate arhitecturii cloud Kubernetes

• Set de instrumente de proiect: maven, git, tomcat, Intellij

• Limbaje și cadre de dezvoltare: Java 11+, Spring boot, Spring batch, XML, JSON

• Proiectare orientată pe obiecte

• Servicii web SOAP și REST

• Procesarea mesajelor bazată pe evenimente

• Tehnici de securitate: certificate, OAuth2.x, eIDP, TLS/SSH

• Testare: unități automate și testare de integrare cu JUnit

• Oracle SQL, proiectarea bazei de date de bază, optimizarea interogărilor de bază

• Data Engineering/Data Warehousing

Abilități soft:

• Abilități de oameni – jucător de echipă respectuos

• Motivație, autodisciplină, capabil să lucreze independent

• Abilități de rezolvare a problemelor – analiza, documentarea și proiectarea soluțiilor

• Engleză excelentă vorbită și scrisă

• Capabil să lucreze într-o echipă globală dispersată, diversificată

• Angajamentul față de Cultura Ingineriei, curiozitate față de tehnologie

Abilități plăcute de a avea:

• Cunoștințe de bază despre mediile cloud

• Experiență cu Python

• Cunoștințe bancare de bază

• Cunoștințe de bază în limba germană sau disponibilitate de a învăța

Limbi :

Engleză: B2 intermediar superior

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Luxoft pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Luxoft pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Luxoft locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?