Java Developer

Descrierea proiectului:

Veți lucra în echipa FX Derivatives pentru clientul nostru. Echipa oferă soluții pe server pentru stabilirea prețurilor, execuția și procesarea post-tranzacționare a unei game largi de instrumente financiare, inclusiv FX Vanilla și Opțiuni exotice. Programul are un profil foarte înalt și este recunoscut a fi o parte cheie a strategiei noastre de afaceri.

Diversitatea ne ajută să creștem împreună. De aceea, ne angajăm să promovăm și să promovăm diversitatea, echitatea și incluziunea. Ne întărește afacerea și aduce valoare clienților noștri.

Responsabilitati:

• Proiectați și implementați soluții, scriind cod de înaltă calitate și respectând standardele de codare

• Lucrați pe parcursul întregului ciclu de livrare pentru a asigura o livrare de înaltă calitate, utilizând testarea automată

• Sprijiniți sistemul/echipa în rezolvarea defectelor cu prioritate ridicată și implementarea de remedieri în sistemele de producție

• Lucrați ca parte a unei echipe de dezvoltare agilă și colaborați cu părțile interesate de afaceri și IT la nivel mondial

• Efectuați asistență de nivel 3, asistând echipa de operațiuni de producție în probleme legate de implementare și asistență

Descrierea abilităților obligatorii:

• Cunoștințe Java puternice pe partea de server, inclusiv experiență în programare, mesagerie și platforme de streaming cu mai multe fire critice de performanță (JMS, Kafka)

• Experiență de proiectare orientată pe obiecte și experiență practică în construirea de sisteme distribuite pentru întreprinderi la scară largă

• Abilități puternice de analiză și de rezolvare a problemelor și de sinteză (știi cum să înțelegi lucruri)

• Experiență de lucru în metodologia agilă SDLC și TDD, inclusiv Git și CI/CD (GitLab)

• Experiență cu primăvara

• Abilitatea de a lucra îndeaproape cu partenerii de afaceri, ca parte a unei echipe globale, livrând în mod iterativ

• Capacitate bună de a prelua bazele de cod existente și de a înțelege un sistem

• O înțelegere de lucru a instrumentelor derivate sau a tranzacționării este benefică

• Interesul pentru industria financiară sau cunoștințele de afaceri derivate FX este benefic

• Cunoștințele în tehnologiile cloud reprezintă un plus

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Luxoft pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Luxoft pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Luxoft locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?