Java Developer

Descrierea proiectului:

Alăturați-vă Centrului nostru de Dezvoltare și deveniți un membru al echipei noastre cu minte deschisă, progresivă și profesionistă. În acest rol, veți lucra la proiecte pentru unul dintre clienții noștri celebri în lume. Veți avea șansa de a vă dezvolta abilitățile tehnice și soft și de a construi o expertiză aprofundată a industriei clientului nostru. Pe lângă pachetul de salarii și beneficii atractive, Luxoft va investi în formarea dumneavoastră profesională și vă va permite să vă dezvoltați cariera profesională.

Responsabilitati:

• În general, veți lucra îndeaproape cu echipa de proiectare, managementul produsului și echipele de dezvoltare pentru a crea API-uri flexibile pentru a acoperi toate cerințele de afaceri.

• Dezvoltarea prototipurilor prime funcționale

• Testare prototip

• Scrierea unui cod bine conceput, eficient și testabil

• Participați la discuțiile privind soluțiile tehnice

• Programarea perechilor și revizuirea codului

• Discutați cu Product Owner pentru a defini implementarea cu cel mai bun raport valoare/efort

• Dezvoltați și documentați Poveștile Sprintului împreună cu alți membri ai echipei

• Creați teste de unitate/integrare într-un mediu de integrare continuă

• Dezvoltați produsul în conformitate cu ghidurile de arhitectură și tehnologie

• Este responsabil pentru calitatea produsului

• Contribuie la toate fazele ciclului de viață al dezvoltării

Descrierea abilităților obligatorii:

• Experiență de lucru dovedită ca dezvoltator back-end (4-5 ani)

• Cunoaștere puternică a limbajului Java

• Bune abilități de codificare (structuri de date, algoritmi, gestionarea erorilor, modele de proiectare etc.)

• Bune cunoștințe ale cadrului Spring.

• Cunoștințe bune JPA și SQL.

• Bună înțelegere a instrumentelor de versiune a codului, cum ar fi Git, Mercurial sau SVN.

• Familiarizat cu: Maven/Gradle, Liquibase/Flyway, Artifactory/Nexus, Docker

• O oarecare expunere la pipeline de integrare/livrare continuă pentru cloud, inclusiv SonarQube etc.

• Bune abilități de rezolvare a problemelor.

• Abilități excelente de comunicare verbală

• Abilitati interpersonale bune.

Abilități plăcute de a avea:

limba franceza

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Luxoft pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Luxoft pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Luxoft locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?