Java Developer

Responsabilitati:

• Fiți minunat la construirea, proiectarea și dezvoltarea de noi funcții de la zero pentru sisteme de nivel enterprise;

• Lasă-ți pasiunea să exprime că Java este cu siguranță ceașca ta de ceai;

• Creați cu artă calitate înaltă având în vedere performanță; Inginer Java senior, la distanță

• Faceți parte dintr-o echipă magică de profesioniști care iubesc să învețe și să analizeze fezabilitatea noilor cadre, platforme sau modele;

• Caută și împinge echipa să facă mai bine. Cunoaște-ți abilitățile, adoră să le împărtășești, cunoaște-ți limitele și înveți să înveți de la și cu echipa ta;

• Fii persoana care poate gestiona un număr consistent de baze de date implementate și duce datele mari la următorul nivel

Calificări:

• Experiență vastă în programarea Java back-end (Java 8);

• Java Application Stack – Core – Java/J2EE/EJB/RESTful WebServices;

• Experiență cu cadre de mesagerie, modelare a proceselor de afaceri și baze de date relaționale/non-relaționale (ex. Kafka, Signavio, Drools, MongoDB);

• Experiență în instrumente CI/CD (Jenkins, TeamCity, etc.);

• Cunoștințe OS Linux;

• AWS (Docker, Elastic Search, ELB etc.);

• Bună înțelegere și experiență cu microservicii;

• Experienta de lucru in proiecte Agile;

• Abilități foarte bune de comunicare în limba engleză (atât verbal, cât și scris);

• Inginer versatil și orientat spre calitate;

• Pasionat, cu minte deschisă la noile tehnologii;

• Experienta in fata clientului;

• Abilitatea de a lucra în echipă.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Sales Consulting pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Sales Consulting pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Sales Consulting locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?