Java Engineer - Risk

Binance este compania globală de blockchain din spatele celui mai mare schimb de active digitale din lume prin volumul de tranzacționare și utilizatori, având o misiune mai mare de a accelera adoptarea criptomonedelor și de a crește libertatea banilor.

Dorești să faci parte din cea mai influentă companie din industria blockchain și să contribui la revoluția cripto-monedei care schimbă lumea?

Căutăm un inginer Java care să se alăture echipei noastre responsabile cu proiectarea platformei de risc de ultimă generație pentru unul dintre cele mai mari schimburi de criptomonede din lume

NOTĂ: Aceasta este o poziție la distanță și suntem deschiși pentru toate locațiile și fusurile orare.

Responsabilitati

  • Colaborați cu părțile interesate relevante pentru a converti cerințele de afaceri în servicii cu cod solid și teste semnificative
  • Inițiază în mod proactiv reglarea performanței, depanează incidentele etc.
  • Scrieți și mențineți documentație tehnică de înaltă calitate
  • Colaborați cu alte echipe de inginerie și mentoriți membrii juniori ai echipei

Calificări necesare

  • Diplomă de licență în informatică, inginerie sau experiență echivalentă în industrie.
  • Cunoștințe de bază în Java și Spring Framework
  • Cunoștință în MySQL și familiarizat cu cel puțin o bază de date NoSQL
  • Cunosc în proiectarea sistemelor distribuite și familiarizat cu cel puțin un middleware de mesagerie și principiile de proiectare care stau la baza
  • Un învățat rapid, cu capacitatea de a performa sub presiune
  • Capabil să colaboreze cu echipa de la distanță în diferite fusuri orare

Calificări suplimentare

  • Cunoștințe în Spring Cloud și design de microservicii
  • Experiență de lucru pe un sistem distribuit al unei mari companii de internet
  • Experiență de reglare a performanței pe JVM, SQL, RPC etc.
  • Experiența legată de risc sau de conformitate este un plus

Lucrează la Binance

  • Fă ceva semnificativ; Fiți parte din viitorul tehnologiei financiare și compania nr.1 în industrie
  • Probleme de afaceri cu mișcare rapidă, provocatoare și unice
  • Mediu de lucru internațional și organizare uniformă
  • Oportunități mari de dezvoltare a carierei într-o companie în creștere
  • Posibilitate de relocare și transferuri internaționale la jumătatea carierei
  • Salariu competitiv
  • Program de lucru flexibil, ținută de lucru casual

Prin trimiterea unei cereri de angajare, confirmați că ați citit și sunteți de acord cu Notificarea noastră privind confidențialitatea candidaților .

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Binance pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Binance pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Binance locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?