Javascript Web Developer

Pentasia prezintă o altă deschidere la distanță cu un partener foarte consacrat și proeminent, un grup care conduce două mărci unul lângă altul. Ambele mărci au nevoie de un dezvoltator web JS!

Dezvoltatorul de aplicații web va face parte din crearea de componente front-end personalizate și a administratori web implicați. În acest rol, ai avea șansa de a lucra îndeaproape cu o echipă internațională și foarte calificată.

Locație: B2B la distanță (CET +/-3 ore) SAU salarizare și angajare permanentă cu sediul în Malta, Serbia.

Aceasta este o oportunitate bună de a lucra cu o echipă extrem de inovatoare și creativă, într-un mediu de lucru excelent, folosind cele mai recente tehnologii, metodologii și cadre, inclusiv Angular, Typescript și NgRx.

Responsabilitati:

  • Înțelegerea prototipurilor experienței utilizatorului și/sau a machetelor de proiectare
  • Traducerea machetelor UI în interfețe funcționale de utilizator folosind Angular 2+, Typescript, Redux și sistemul AntDesign.
  • Scrierea de cod bine conceput, de înaltă calitate și care poate fi întreținut pentru platforma web de comerț electronic și/sau Portalul BMC.
  • Asigurarea celui mai înalt nivel atins de control al sistemului și capacități de performanță prin revizuirea periodică a mediilor de punere în scenă și de producție, precum și a performanței la nivelul clientului și îmbunătățirea acesteia în mod proactiv.
  • Responsabil și responsabil, asigurându-vă în același timp că sarcinile sunt îndeplinite la un standard de înaltă calitate, cu un set bun de teste unitare
  • Capabil să lucreze din proprie inițiativă și să pună la îndoială status quo-ul atunci când este provocat de un obstacol.
  • Sârguincios în gestionarea sarcinilor și asigurarea faptului că livrarea este la timp

Un set de abilități ideal ar putea arăta astfel:

  • Experiență puternică în tehnologii web de bază, cum ar fi HTML5, JavaScript și CSS
  • Experiență cu JavaScript tastat și orice cadru front-end modern ( Experiența Angular este considerată un plus )
  • Experiență în management de stat, cum ar fi Redux/Flux/Akita
  • Experienta in redactarea testelor unitare
  • Experiență cu LESS/SASS sau alți preprocesoare CSS
  • Experiență de lucru cu sisteme de proiectare
  • Experiență în construirea de aplicații web scalabile
  • Cunoașterea Node.js și a instrumentelor înconjurătoare
  • Familiarizat cu dezvoltarea Agile (Scrum sau Kanban).
  • Familiarizat cu instrumentele CICD, cum ar fi Jenkins/Gitlab, Artifactory etc.
  • Cunoștințe bune de lucru cu controlul versiunilor (git)

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Pentasia pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Pentasia pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Pentasia locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?