Jr. DevOps Engineer

Descrierea postului Inginerul DevOps Intern este implicat pe tot parcursul ciclului de viață al dezvoltării produsului, concentrându-se pe crearea de scripturi automate și menținerea pool-urilor de servere, în stadiile de Dezvoltare sau Producție, în fluxurile necesare de scenarii funcționale, alături de o colaborare foarte bună cu toate părțile interesate implicat. Rolul inginerului nu este post-implementare, ci implicat de la început, pentru a se asigura că implicațiile și complicațiile sunt scoase la suprafață.

Responsabilități cheie Unele dintre responsabilitățile tale cheie ca inginer Jr. DevOps vor include:
  • Proiectați, implementați și mențineți aplicația Sage Intacct în medii de producție și non-producție.
  • Lucrați îndeaproape cu diverse părți interesate pentru a asigura îmbunătățirea caracteristicilor, securitatea, timpul de funcționare și cerințele de scalabilitate.
  • Mențineți platforma bazată pe Linux, automatizați sarcinile de rutină folosind Python, PHP sau Bash și gestionarea configurației.
  • Administrare și suport pentru aplicații și servicii bazate pe PHP, WebLogic, Oracle OBIEE/OAS și nu numai.
  • Monitorizarea și reglarea performanței sistemelor și WebLogic.
Cerințe cheie
  • BS sau MS în informatică sau domenii conexe;
  • Cunoștințe de administrare Linux și sisteme distribuite;
  • Cunoștințe Oracle WebLogic și OBIEE/OAS Administration într-un mediu Linux - reprezintă un plus;
  • Cunoștințe de depanare a aplicațiilor web, Java WebLogic și probleme de performanță OBIEE și OAS - reprezintă un plus;
  • Experiența de automatizare cu Bash, Python - este un plus;
  • Experiență cu tehnologiile cloud public, cum ar fi AWS - reprezintă un plus;
  • Automotivat, capabil să lucreze singur în echipă sau proiecte mici;
  • Abilitati analitice si de rezolvare a problemelor;
  • Excelenta comunicare si colaborare.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Sage pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Sage pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Sage locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?