Jr/Sr Inginer proiectant structuri/structuri metalice

Despre rol

Inginerul are ca sarcina principala organizarea, coordonarea, monitorizarea si realizarea activitatii privind proiectarea structurilor din cadrul proiectelor organizației Prime Kapital Development.

RESPONSABILITATI

  • Proiectarea structurilor de rezistenta (structuri beton armat monolit, structuri metalice si structuri beton prefabricat);
  • Calcul structural conform normelor in vigoare;
  • Intocmirea documentatiei tehnice - Piese scrise si piese desenate pentru toate fazele de executie a proiectului;
  • Intocmirea listelor de cantitati;
  • Utilizarea programelor de calcul si interpretarea rezultatelor;
  • Asistenta tehnica la implementarea proiectelor - vizite lucru in santier;
  • Dimensionarea elementelor structurale.

Candidatul ideal

  • Cunoasterea detaliata a proceselor tehnologice si materialelor specifice;
  • Cunoasterea normativelor Europene de proiectare;
  • Cunoastere a pachetului MS Office;
  • Cunoasterea programelor de detaliere CAD, in special ALLPLAN, constitute un avantaj;
  • Cunoastinte de XTRACT, ETABS, SAP 2000, Graitec Advance Steel, Tekla;
  • Candidatul trebui sa fie organizat, serios, responsabil si atent la detalii;
  • Abilitati de planificare si prioritizare a activitatilor, precizie, rigurozitate;
  • Capacitate de coordonare si comunicare eficienta in cadrul echipei de proiect;
  • Cunostinte de limba engleza – nivel mediu.

STUDII SI / SAU CALIFICARI NECESARE - EXPERIENTA

  • Absolvent studii superioare INGINERIE CIVILA, media anilor de studii peste nota 8.00.
  • Masterat (sau student) PCCIZS, INGINERIE SEISMICA, constituie un avantaj.
  • Experienta: minim 3- 4 ani in domeniul proiectarii pentru postul de Inginer proiectant Senior.
  • Experienta: minim 1-2 ani in domeniul proiectarii pentru postul de Inginer proiectant Junior.

Despre companie

Prime Kapital este o organizatie care actioneaza ca investitor, dezvoltator si operator pe piata de real estate. Accentul investitiilor se pune pe Europa Centrala si de Est, investind preponderent in activele de retail, in proiecte rezidentiale si, atunci cand apar oportunitati, in alte segmente imobiliare.

Echipa cuprinde profesionisti cu o experienta exceptionala, combinand o baza de competente integrata de-a lungul intregului lant de creare a valorii proprietatii. Conducerea organizatiei este formata si din fondatorii si fostii directori executivi ai celei mai mari companii de proprietati comerciale cu sediul in Europa Centrala si de Est, care, in calitatea lor anterioara, au dezvoltat, re-dezvoltat si operat mai mult de 30 de active de baza.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Prime Kapital Development pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Prime Kapital Development pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Prime Kapital Development locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?