(Jr/Sr) Key Account Manager CVRM | Oradea (2-years contract)

Vă rugăm să rețineți că această poziție are sediul în Oradea și acoperă un concediu de maternitate de 2 ani.

Minți Diverse. Perturbatori îndrăzneți. Impact semnificativ.

AstraZeneca este o companie biofarmaceutică globală, condusă de știință, axată pe pacient, care se concentrează pe descoperirea, dezvoltarea și comercializarea de medicamente eliberate pe bază de rețetă pentru unele dintre cele mai grave boli din lume. Dar suntem mai mult decât una dintre cele mai importante companii farmaceutice din lume.

Pacienții noștri sunt cei care vin pe primul loc, fiecare decizie pe care o luăm și fiecare acțiune pe care o luăm se concentrează pe modul în care putem răspunde mai bine nevoilor lor în evoluție, precum și celor ale profesioniștilor din domeniul sănătății și ale partenerilor. Acesta este motivul pentru care modelăm îngrijirea pacienților pentru viitor, lucrând de-a lungul întregii experiențe pentru a oferi speranță miliardelor de vieți din întreaga lume.

Știința descoperă aspectele comune dintre bolile cardiovasculare, renale și metabolice (CVRM), care se află în centrul abordării noastre față de îngrijirea holistică a pacienților cu CVRM. Ne propunem să oferim beneficii unice pentru persoanele care suferă de boli cardiovasculare, insuficiență cardiacă, boli renale cronice și diabet, prin promovarea soluțiilor CVRM și abordând factorii de risc împărtășiți între aceste arii de boală distincte, dar interconectate. Pentru mai multe informații despre evoluțiile noastre recente ale CVRM, accesați https://www.astrazeneca.com/our-therapy-areas/cardiovascular-renal-and-metabolism.html.

Fie în primii ani ai carierei dumneavoastră (ca reprezentant medical) sau deja un profesionist experimentat (ca Key Account Manager), acesta este locul pentru a avea un impact semnificativ – asupra vieții pacienților și asupra creșterii dumneavoastră personale. Este atât plină de satisfacții, cât și inspirație și este ceea ce ne menține motivați în fiecare zi.

Ce vei face

Veți fi responsabil pentru generarea cererii clinice pentru medicamente CVRM cu profesioniștii din domeniul sănătății (HCP), identificarea proactivă a oportunităților, prezentarea propunerilor de valoare și recomandarea soluțiilor centrate pe pacient.

Scopul pe termen lung este de a dezvolta relații strategice și reciproc avantajoase cu profesioniștii din domeniul sănătății (HCP) în general, cu experții externi cheie (KEE) în special și, eventual, cu alte părți interesate, bazate pe o înțelegere științifică profundă a bolii și a soluțiilor terapeutice, pentru a identifica cele mai bune oportunități pentru partea alocată a portofoliului AZ de a livra pacienților medicamente care schimbă viața.

Responsabilități cheie

  • Implicați personalul medical în dialog pentru a promova în mod eficient cunoștințele despre propunerea de valoare a medicamentelor de la AZ, beneficiile indicațiilor aprobate, profilurile de eficacitate/siguranță a produsului și protocoale de tratament pentru a sprijini prescrierea pe etichetă pentru pacienții corespunzători, folosind mesaje echilibrate bazate pe știință și combinația adecvată de instrumente și canale – atât față în față, cât și digitale;
  • Stabiliți și mențineți relații de colaborare pe termen lung cu HCP relevanți și alte părți interesate, păstrând nevoile pacienților în centrul tuturor conversațiilor;
  • Organizați ateliere și alte evenimente educaționale pentru a facilita schimbul de cunoștințe între HCP relevante;
  • Colaborează cu Field Force Manager pentru a dezvolta/implementa o strategie și acțiuni pentru îndeplinirea obiectivelor promoționale în zona alocată;
  • Gestionează bugetul alocat pe teritoriul alocat;
  • Partajați perspective și informații în AZ pentru a consolida poziționarea mărcii, eforturile de promovare, accesul la tratament etc.;
  • Asigurați-vă că produsele AZ sunt utilizate în mod optim în conformitate cu liniile directoare naționale/locale și cu licența produsului;
  • Demonstrați standarde înalte de integritate acționând în conformitate cu Valorile și Codul de conduită al AZ și respectând toate reglementările externe și politicile interne.

Profilul tau

  • Primim o gamă largă de experiență anterioară, de la proaspăt absolvenți până la profesioniști din domeniul farmaceutic maturi, cu profilul și potențialul potrivit de a dezvolta/utiliza capacitățile necesare pentru o contribuție solidă și o progresie ulterioară în cariera lor;
  • Este necesară diplomă universitară, cu preferință (dar fără a se limita la) Științe Medicale / Farmacie / Inginerie medicală / Chimie / Biologie etc.;
  • Pasiune pentru știință și angajat să aibă un impact personal pozitiv;
  • Curiozitate și agilitate de învățare;
  • Capacitate puternică, sau potențial de dezvoltare, în angajarea și influențarea luării deciziilor în rândul părților interesate cheie în medii clinice complexe, de exemplu, profesioniști de specialitate de nivel mediu și superior, conturi cheie în comunitatea medicală;
  • Colaborativ și incluziv: exersați anticiparea și receptivitatea la nevoile celorlalți; capacitatea de a modifica propria abordare față de diferiți oameni;
  • Abilitatea de a analiza problemele și de a se concentra pe găsirea de soluții - identificarea problemelor cheie care necesită acțiune și luarea în considerare a opțiunilor dintr-o varietate de unghiuri pentru a identifica o soluție inovatoare;
  • Capabil să folosească motive și valori echilibrate pentru a recomanda acțiuni și pentru a sprijini luarea deciziilor
  • Ingenios și tenace în abordarea problemelor și în valorificarea tuturor resurselor disponibile pentru dezvoltarea soluțiilor;
  • Standarde etice înalte;
  • Engleză avansată.

Deci ce urmeaza?

La AstraZeneca suntem dedicați să fim un loc grozav de muncă. Unde sunteți împuternicit să depășiți granițele științei și să vă eliberați spiritul antreprenorial. Nu există loc mai bun pentru a face diferența pentru medicină, pacienți și societate. O cultură incluzivă care susține diversitatea și colaborarea și întotdeauna angajată în învățarea, creșterea și dezvoltarea pe tot parcursul vieții. Suntem într-o călătorie interesantă pentru a deveni un pionier în viitorul asistenței medicale.

Vă imaginați deja să vă alăturați echipei noastre? Bine, pentru că abia așteptăm să auzim de la tine.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la AstraZeneca pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la AstraZeneca pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are AstraZeneca locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?