Jr. Technical Support

nespecificat

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare

Candidatul ideal

Calificarile / specializarile necesare:

  • Cunoasterea limbii engleze;
  • Operare PC: Word, Excel, Power Point;
  • Manipularea si depanarea echipamentelor electronice;
  • Buna cunoastere a sistemelor si protocoalelor de telecomunicatie uzuale;
Competentele postului:Gandire si capacitate de analiza si sinteza;
  • Abilitati de comunicare;
  • Capacitate de a lucra in echipa;
  • Corectitudine si loialitate fata de companie;
  • Preocupare pentru ridicarea nivelului profesional individual;

Descrierea jobului

  • Gestioneaza buna functionare, livrarea si serviceul terminalelor si aplicatiilor rezidente pe terminalele de tranzactionare catre clientii interni si externi
  • Raporteaza orice incident cu eventuale solutii propuse pentru cresterea fiabilitatii si disponibiliitatii serviciilor oferite de companie prin intermediul sistemului de tranzactionare
  • Asigura un raspuns in maxim 3 zile lucratoare la orice situatie semnala de catre clientii interni si externi, incercand o buna rezolvare care sa duca la posibilitatea tehnica de a facilita reusita tranzactiilor pe terminalele de tranzactionare.
  • Remediaza defectiunile tehnice ale terminalelor si raspunde de expedierea lor catre agentii de vanzari si/sau clientii companiei.
  • Ofera suportul tehnic, remediaza problemele tehnice si escaladeaza catre superiorul ierarhic orice problema aparuta in functionarea sistemului de tranzactionare care poate afecata activitatea firmei;
  • Are obligatia cunoasterii si utilizarii corecte a tuturor programelor informatice necesare in desfasurarea activitatii in cadrul companiei;
  • Se preocupa permanent de imbunatatirea procedurilor si proceselor de care este resposabil prin propunerea catre superiorul ierarhic;
  • Indeplineste temporar orice sarcina similara transata de superiorul ierarhic;
  • Raporteaza regulat superiorului ierarhic.
BENEFICII:
  • Salariu net de 2700 RON;
  • Bonuri de masa de 15 RON/zi;
  • Asigurare medicala privata;
  • Program flexibil de Luni-Vineri;

Descrierea companiei

APT Resources & Services SRL

Cu o prezență de peste 24 de ani pe piața românească de resurse umane, grupul de firme APT este prezent în avangarda primilor cinci furnizori de servicii complexe de HR din România.

Ca o confirmare a performantei noastre in domeniul resurselor umane, din vara 2017 am devenit parte a grupului PROHUMAN, unul dintre cei mai mari jucatori de pe piata de resurse umane din zona Balcanilor.

Strategia Grupului APT se concentrează pe dezvoltarea proactivă a pieței muncii, pentru care identifică, pregătește și oferă specialiști competenți, absolvenți sau studenți cu potențial. Noi aducem omul potrivit la locul potrivit. Cu un palmares de peste 10.000 de angajări, acoperim cele mai căutate domenii, cu focus pe BPO, finanțe-bănci, IT&C, inginerie, retail, auto-motive.

Adresa: str. Clucerului 82B2, sector 1 Bucuresti; email: [email protected]; phone: +40 21 222 13 03

Autorizație de muncă temporară: seria B nr.0000012/11.11.2015 înregistrată în Registrul Național de Evidență a Agenților de Muncă Temporară la poziția 7

Autorizație de prelucrare date cu caracter personal :18638

APT se angajează să vă protejeze datelele dumneavoastră cu caracter personal. Detalii despre prelucrarea datelor dvs. de către APT puteti gasi pe www.apt.ro.

Întrebări frecvente

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la APT RESOURCES & SERVICES SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la APT RESOURCES & SERVICES SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are APT RESOURCES & SERVICES SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?