Junior Account Executive EMEA – (Online panels)

Locație: oriunde la distanță în EMEA pentru a acoperi clienții din EMEA

Sunteți un profesionist în vânzări și dornic de succes? Vrei să crești, să te provoci și să ai un impact real în industria cercetării de piață?

TGM Research este locul pentru tine. Alăturați-vă echipei noastre și ajutați-ne să conducem succesul clienților și partenerilor noștri!

TGM Research este una dintre companiile de cercetare de piață cu cea mai rapidă creștere și cele mai inovatoare, care oferă informații valoroase întreprinderilor și organizațiilor.

În calitate de Junior Account Executive, veți sprijini managerii/directorii de cont în sarcini zilnice esențiale care contribuie la creșterea TGM Research.

Responsabilitati:

  • Colaborează cu Managerii/Directorii de cont pentru a susține un portofoliu de clienți existenți și potențiali.
  • Înțelegeți informațiile despre proiectele clienților și ajutați managerii/directorii de cont să verifice fezabilitatea proiectelor. (Instrumente interne, dar și cercetare de birou și în cadrul rețelei noastre de parteneri de afaceri)
  • Lucrul cu echipa pentru a crea cotații precise, într-o manieră eficientă în timp și cu cel mai bun serviciu pentru clienți.
  • Utilizați software-ul CRM pentru a sprijini echipa de vânzări și pentru a o ajuta să fie la curent cu toate informațiile esențiale de afaceri pentru urmărirea clienților potențiali, a conturilor existente, a gestionării conductelor...
  • Foarte implicat în crearea, documentarea și îmbunătățirea proceselor interne existente și a celor mai bune practici.
  • Participarea la generarea de lead-uri / activități noi de afaceri pentru a căuta noi clienți.
  • Pregătirea apelurilor demonstrative pentru clienți: listă de verificare, cercetare de birou, business intelligence...
  • După 3-6 luni : Împreună cu sarcinile zilnice anterioare; începeți să gestionați direct unele conturi, să dezvoltați relațiile cu clienții și să fiți principalul punct de contact pentru cererile de propuneri.

Cerințe:

  • Maximum 1-2 ani de experiență în vânzări (cercetare de piață, panouri online, digital) este un PLUS PUTERN - Pot fi luate în considerare și freshers motivați.
  • Engleza obligatorie – orice altă limbă, cum ar fi germană, olandeză, suedeză sau franceză reprezintă un avantaj puternic.
  • Curios, flămând și încrezător
  • Atitudine antreprenorială – fiecare zi este diferită într-un start-up: încercăm, eșuăm, încercăm din nou și reușim.
  • Abilități excelente de comunicare – scris, oral și capabil să comunice idei clare la nivel intern/clienților cu încredere.
  • Gestionare puternică a timpului și capacitate de a jongla sarcinile cu eficiență.
  • Gândire analitică/critică
  • Jucător de echipă și atitudine pozitivă
  • Utilizarea confortabilă a instrumentelor de colaborare pentru lucrul de la distanță

Ce oferim în schimb:

  • Salariu competitiv (baza in functie de experienta)
  • Comisioane trimestriale bazate pe performanta echipei/individuale
  • Aniversarea a 13-a lună în fiecare an
  • Lucru complet la distanță – Locație: oriunde la distanță în fusul orar al clientului
  • Laptopul companiei
  • Călătorii de companie (Asia)/călătorii de afaceri
  • 21 de zile de concediu
  • O echipă minunată de colegi din peste 25 de naționalități

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la TGM Research pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la TGM Research pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are TGM Research locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?