Junior Accountant

Suntem Skywind Group, un furnizor privat de soluții de tehnologie de divertisment. De la înființarea noastră în 2012, am crescut constant alături de partenerii și clienții noștri, mândri să asistăm la propriul lor progres sporit de produsele noastre. Noi modelăm viitorul industriei noastre cu jocuri de clasă mondială, back-office și sisteme de gestionare a conținutului, soluții de găzduire, infrastructură, motor de învățare profundă proprietar, precum și o suită revoluționară de produse de reținere a utilizatorilor.

Alăturați-vă nouă astăzi și faceți parte din echipa noastră în creștere rapidă de peste 350 de profesioniști din 8 centre de dezvoltare din România, Cipru, Marea Britanie, Columbia și Malta.

Cautam un Junior Contabil ambitios care sa ofere suport departamentului financiar prin gestionarea sarcinilor zilnice de contabilitate efectuate pentru grupul nostru de companii. Veți face parte dintr-o echipă de profesioniști care lucrează pentru menținerea ordinii și a transparenței.

Responsabilitati:

  • Înregistrați și procesați înregistrările din jurnal pentru a vă asigura că toate tranzacțiile comerciale sunt înregistrate
  • Actualizați conturile de încasat și emite facturi
  • Actualizați conturile de plăți și efectuați reconcilieri
  • Asistență la procesarea bilanțurilor, a declarațiilor de venit și a altor situații financiare în conformitate cu reglementările legale și contabile ale companiei și financiare
  • Asistență la revizuirea cheltuielilor, veniturilor etc., așa cum este atribuit
  • Postați înregistrări ale extraselor bancare în sistemul contabil
  • Asistați controlorii superiori în pregătirea închiderilor lunare/anuale
  • Asistență în alte proiecte contabile

Cerințe și abilități:

  • Experienta dovedita ca contabil
  • Excelente abilități de organizare
  • Mare atentie la detalii
  • Bun cu numere și cifre
  • Bună înțelegere a principiilor și practicilor contabile și de raportare financiară
  • Cunoștințe excelente de MS Office
  • Licență în contabilitate, finanțe sau domeniu relevant

Bine de a avea/ Avantaj:

  • Limba spaniolă – nivel intermediar va constitui un avantaj
  • Cunoștințe Netsuite - avantaj

Oferta noastra:

  • Un loc excelent pentru a lucra la o companie multinațională cu creștere rapidă, unde vă puteți folosi cunoștințele și ideile pentru a remodela procesele actuale.
  • Pentru că ne recompensăm angajații în mod corespunzător, oferim salarii competitive, recompense și bonusuri, parcare gratuită, fructe și o varietate de cafea, ceai și băuturi răcoritoare din care să alegeți.
  • În același timp, deoarece sănătatea angajaților noștri este foarte importantă pentru noi, veți avea asigurare medicală privată
  • 22 de zile de concediu anual (pentru ca tu să te odihnești și să te încarci)
  • Creșterea profesională, pe măsură ce creștem zi de zi (posibilitățile educaționale precum formarea, certificările și participarea la conferințe profesionale, deoarece învățarea continuă este una dintre valorile noastre în care credem cu tărie).

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Skywind Group pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Skywind Group pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Skywind Group locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?