Junior Atlassian/Jira Specialist - Pokerstars

Rolul:

Căutăm un specialist asociat Atlassian cu sediul fie în biroul nostru din Cluj , fie care lucrează de la distanță în România pentru a se alătura echipei noastre ocupate și dinamice Atlassian.

Ești următorul nostru jucător?

Căutăm un specialist asociat Atlassian care va fi responsabil pentru suportul continuu, întreținerea, securitatea și îmbunătățirile continue ale ecosistemului nostru Atlassian, care include Jira, Confluence, Crowd, Bitbucket și integrări terțe.

Veți lucra la toate aspectele legate de ingineria sistemului platformei Atlassian și suportul pentru aplicații, personalizare, îmbunătățiri și întreținere.

De ce avem nevoie de tine?

Veți avea un impact direct asupra experienței clienților prin proiectarea, implementarea și îmbunătățirea continuă a noilor caracteristici și funcționalități; construirea către o platformă care oferă instrumentele, capabilitățile, capacitatea și performanța necesare pentru îmbunătățirea valorii care se aliniază cu nevoile și obiectivele afacerii.

Lucrând și furnizând contribuții tehnice la foaia noastră de parcurs Atlassian, obiectivele cheie și obiectivele și maparea acestora în livrabile în așteptare, veți lucra direct cu echipele de afaceri într-un mod colaborativ, adunând feedback și construind relații puternice care vor permite livrarea fără probleme a proiectelor și a sarcinilor. În același timp, lucrează în cadrul echipei tehnice pentru a conduce procesul intern, îmbunătățirile sistemului, managementul incidentelor și SLA și îmbunătățirile automatizării.

Unele dintre responsabilitățile dvs. vor include:

  • Stimulați performanța, recuperarea în caz de dezastru, securitatea și inițiativele de scalare, monitorizând continuu produsele Atlassian în mai multe versiuni și evaluând factorii multipli care le-ar putea afecta scalarea și/sau stabilitatea, indiferent dacă aceasta este o instanță unică sau în cluster.
  • Oferiți suport de zi cu zi pentru managementul proiectelor din portofoliul nostru. Acestea pot fi programe de transformare la nivel de întreprindere care afectează întreaga companie sau inițiative tactice care necesită setul dvs. de abilități pentru a le duce la bun sfârșit.
  • Veți conduce prin exemplu pentru a promova o cultură a inovației și a calității în cadrul echipei de ingineri Atlassian și vă veți concentra neobosit pe nevoile și succesul utilizatorilor noștri.
  • Demonstrați o concentrare constantă asupra automatizării în toate domeniile, atât operațiunile tehnice, cât și gestionarea proceselor de flux de lucru, pentru a revizui și îmbunătăți continuu productivitatea și eficiența, ajutând echipele să reducă TOIL, înlocuind activitățile manuale cu rutine automatizate.
  • Aliniați activitățile setului de instrumente cu adoptarea Agile, sprijinind organizația în transformarea lor prin furnizarea instrumentelor corecte. Lucrul cu Agile Guild pentru a defini, proiecta și implementa proiecte Jira pentru echipele care se angajează în noi moduri de lucru.
  • Cooperați strâns cu echipa de management al portofoliului pentru a maximiza valoarea prin dezvoltarea de noi funcții și îmbunătățiri pentru comunitatea de utilizatori de afaceri și întreținerea continuă a proiectelor de portofoliu existente și asigurați crearea de cerințe de înaltă calitate și crearea de ghiduri de utilizare pentru noi caracteristici/produse.
  • Soluții Champion Atlassian și/sau soluții terță parte care pot oferi în continuare îmbunătățiri și valoare de afaceri organizației, cum ar fi Jira Service Management, Jira Core etc. Lucrați cu echipe pentru a rula demonstrații de produse, pentru a participa la dovezi de concepte, pentru a crea cazuri de afaceri și noi integrări de produse.
  • Interacționați atât cu părțile interesate tehnice, cât și cu cele de afaceri pentru a identifica oportunitățile de optimizare a proiectelor Jira cu diverse scheme, fluxuri de lucru, scheme de ecran, scheme de permisiuni și scheme de notificare necesare.
  • Promovați utilizarea tablourilor de bord personalizate în timp real și integrați proiecte Jira cu paginile Confluence. Dezvoltați tablouri de bord cu valori și filtre avansate în Jira pentru a oferi utilizatorilor finali și conducerii afacerilor valori semnificative operaționale/performanței și rapoarte de stare.
  • În cele din urmă, vă puteți aștepta să păstrați documentația detaliată și, atunci când este necesar, să oferiți training și mentorat utilizatorilor.

Pe cine căutăm?

În acest rol, vă căutăm să aveți următoarele abilități și experiență:

  • O anumită experiență în administrarea produselor Atlassian într-un cadru de întreprindere (4000+ utilizatori).
  • Aveți cunoștință despre dezvoltarea fluxului de lucru personalizat Jira, personalizarea produsului și integrările de sisteme terță parte.
  • Abilități bune de oameni, cu capacitatea de a construi un nivel puternic de parteneriat la toate nivelurile organizației.
  • Abilitatea de a prioritiza sarcinile și de a lucra independent într-un mediu provocator.
  • Lucrează cu diferite niveluri de supraveghere/mentorat, în funcție de tipul de proiect/lucrări.
  • Menține documentația detaliată.
  • Atlassian Team Confluence Space (și alte sisteme) administrare și menaj.
  • Confortabil cu unele aspecte ale administrării și gestionării Atlassian Suite.
  • Comunitatea utilizatorilor/Servicii de comunicare.
  • Ajutați și contribuiți la diagnosticarea problemelor legate de serviciul și securitatea Atlassian Suite.
  • Familiarizare tot mai mare cu Atlassian Suite.
  • Familiarizare tot mai mare cu ecosistemul Atlassian.

Ca candidat ideal, vei avea:

  • O cunoaștere a sistemelor de control al versiunilor (Git).
  • O anumită experiență de utilizator sau de administrare a sistemului Linux.
  • O oarecare experiență în administrarea/întreținerea bazelor de date, JQL, SQL, interogări avansate și modele de structură a datelor.
  • Cunoștințe de primă mână despre instrumentele de dezvoltare suplimente, SDK, API-uri.
  • Experiență în dezvoltarea de aplicații web și/sau sisteme complexe (Java, Groovy).

La ce te poti astepta:

  • 25 de zile de concediu anual.
  • Schema de salvare a acțiunilor.
  • „Beneficii flexibile” la alegere.
  • Asigurare privată de sănătate (include asigurări dentare și evaluări de sănătate).
  • Parcare liberă.
  • Mii de cursuri online prin „Udemy”.
  • Opțiuni de lucru de acasă.

Modalitati de lucru:

Munca flexibilă este modul nostru de lucru! Suntem o forță de muncă diversă și, prin urmare, o abordare „unică pentru toți” nu este neapărat cea mai bună. Oricare ar fi nevoile tale personale, haideți să discutăm și să vedem cum le putem satisface;

Mulțumim tuturor candidaților pentru interesul manifestat, însă doar candidații potriviți vor fi contactați pentru un interviu. Trimițând cererea dvs. online, sunteți de acord că: detaliile dvs. vor fi utilizate pentru a vă progresa cererea de angajare. Dacă cererea dvs. are succes, detaliile dvs. vor fi folosite pentru a vă administra dosarul personal. Dacă cererea dvs. nu reușește, vă vom păstra detaliile pentru o perioadă de cel mult doi ani, pentru a vă lua în considerare pentru un viitor rol Paddy Power Betfair.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Betfair Romania Development pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Betfair Romania Development pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Betfair Romania Development locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?