Junior C++ Developer

Descrierea proiectului:

· Lucrez pentru un client care urmărește să dezvolte o platformă software pentru un cockpit convergent HPC IVI (High-Performance Computer) pentru a putea avea o soluție pentru cererea tot mai mare de sisteme IVI bazate pe Android de pe piață.

Responsabilitati:

· 1. Consultați specificațiile software, documentele de arhitectură și proiectare pentru sistem

· 2. Dezvoltarea componentelor în cadrul arhitecturii cadru speciale furnizate de clientul nostru

· 3. Analizeaza specificatiile clientilor; dezvoltarea arhitecturii componentelor pe baza acestor informații

· 4. Comunicați cu clientul în cazul unor cerințe tehnice neclare în specificații. Rezolvați astfel de neconcordanțe

· 5. Efectuați testarea funcțională a codului sursă dezvoltat, participați la sesiunile de revizuire a codului

· 6. Acționează în conformitate cu standardele industriei auto și ale aplicațiilor în mașină și proceselor de dezvoltare software

· 7. Mentorship pentru nou-veniți și dezvoltatori juniori

Abilități obligatorii:

· BS în informatică, inginerie electrică/electronică sau matematică

· Nivel excelent de C\C++

· Experiență de dezvoltare încorporată (managementul memoriei, multithreading, comunicații asincrone)

· Dezvoltarea de UnitTests, teste functionale SW pentru implementare proprie

· Experiență cu Autosar, Linux, programare socket, Yocto, Automake, CMake, Bash Shell, Git, Jenkins, Gerrit, experiență Automotive (CANoe),

· IPC - dbus, pipe, queue

Descrierea abilităților obligatorii:

· 1. Fundamente în C++

· 2. Experiență de dezvoltare încorporată (managementul memoriei, multithreading, comunicații asincrone)

· 3. Dezvoltare UnitTests, teste functionale SW pentru cod propriu

· 4. Experiență cu inter-platformă compilată de cod: Ubuntu (PC), VUC, RAP, NAD)

Abilități plăcute de a avea:

· Experiență în domeniul auto

· Android

Limbi:

· Engleză: B2

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Luxoft pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Luxoft pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Luxoft locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?