Junior C++ Developer

  • Descrierea proiectului:
  • Lucrez pentru un client care își propune să dezvolte o platformă software pentru un cockpit convergent HPC IVI (High-Performance Computer) pentru a putea avea o soluție pentru cererea tot mai mare de sisteme IVI bazate pe Android de pe piață.

  • Responsabilitati:

1. Consultați specificațiile software, documentele de arhitectură și proiectare pentru sistem

2. Dezvoltați componente în cadrul arhitecturii cadru speciale furnizate de clientul nostru

3. Analizați specificațiile clienților; dezvoltarea arhitecturii componentelor pe baza acestor informații

4. Comunicați cu clientul în cazul unor cerințe tehnice neclare în specificații. Rezolvați astfel de neconcordanțe

5. Efectuați testarea funcțională a codului sursă dezvoltat, participați la sesiunile de revizuire a codului

6. Acționați în conformitate cu standardele industriei auto și ale aplicațiilor în mașină și proceselor de dezvoltare software

7. Mentorship pentru nou-veniți și dezvoltatori juniori

  • Abilități obligatorii:

- Licență în informatică, inginerie electrică/electronică sau matematică

- Nivel excelent de C\C++

-Experienta de dezvoltare incorporata (managementul memoriei, multithreading, comunicatii asincrone)

-Dezvoltare UnitTests, teste functionale SW pentru implementare proprie

-Experienta cu Autosar, Linux, programare socket, Yocto, Automake, CMake, Bash Shell, Git, Jenkins, Gerrit, Automotive (CANoe),

-IPC - dbus, conductă, coadă

  • Descrierea abilităților obligatorii:

1. Fundamente în C++

2. Experiență de dezvoltare încorporată (managementul memoriei, multithreading, comunicații asincrone)

3. Dezvoltarea UnitTests, teste funcționale SW pentru cod propriu

4. Experiență cu platforme multiple compilate de cod: Ubuntu (PC), VUC, RAP, NAD)

  • Abilități plăcute de a avea:

-Experienta auto

-Android

  • Limbi:

-Engleză: C1 Avansat

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Luxoft pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Luxoft pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Luxoft locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?