Junior Ecommerce Manager

nespecificat

Candidatul ideal

Pasionat de e-commerce, social media si mediu online in general
Stapaneste excelent limba romana si are un vocabular dezvoltat, inclusiv cel legat de termenii online
Abilitati bune de creare continut de calitate pentru descrierea produselor
Experienta in domeniul ecommerce produse alimentare e un avantaj
Cunoștințe foarte bune de operare PC
Abilități avansate de comunicare: verbal și în scris
O persoană bine organizată și punctuală, calma si orientata catre client
Spirit de lucru în echipă

Descrierea jobului

Administrare platforma proprie;
Gestionarea continutului magazinului online, descrieri de produse, categorii de produse;
Urmarirea stocurilor si a problemelor ce pot aparea in categorii/descrieri si eventuala corelare/corectie cu stocurile din magazinul fizic;
Preluarea si gestionarea comenzilor online; urmarirea platilor si a retururilor;
Gestionarea retururilor si schimburilor;
Update de continut in platforme – marfa noua, stocuri reactualizate conform inventare;
Efectuarea rapoartelor, update zilnic al situatiei conturilor, comenzilor;
Raportarea situatiilor incompatibilitatilor intre produse, coduri si preturi si solutionarea lor impreuna cu echipa de retail;
Colaborarea cu departamentul de Contabilitate pentru a se asigura ca platile sunt efectuate corect si la timp pentru comenzile online – platile online, conturile colectoare de la curier precum si retururile de bani catre clienti;
Proactiv in generarea de solutii pentru cresterea vanzarii online;
Mentinerea legaturii cu dezvoltatorii platformei;
Planificarea si dezvoltarea activitatilor de digital marketing, impreuna cu managerul direct si ceilalti colegi responsabili.

Suntem cea mai veche Bacanie din Bucuresti - un loc mic, dar plin de atmosfera in care, din pasiune pentru mancare buna si gatita sanatos, am reunit ingrediente, condimente, produse traditionale din carne si branzeturi de la mici producatori din tara, uleiuri si oteturi rare, mirodenii de peste mari si tari, dulceturi, siropuri, zacusti, vinuri alese si beri romanesti artizanale. Gatim la fata locului, pe o tejghea frumoasa din lemn, placinte si prajituri de casa, din ingrediente proaspete si naturale. Anul acesta am sarbatorit 10 ani de existenta neintrerupta, atat fizic cat si online.