Junior Ecommerce Manager

Grupul Carpat Sport, producator român de biciclete, angajează Junior Ecommerce Manager.

Tipul job-ului: full-time
Localitate: Movilita, jud. Ialomita, la 40km de Bucuresti

Cerințe

- Pasionat de e-commerce, social media si mediu online in general

- Stapaneste excelent limba romana si are un vocabular dezvoltat, inclusiv cel legat de termenii online

- Abilitati bune de creare continut de calitate pentru descrierea produselor

-  Experienta de lucru cu Emag Marketplace e un avantaj

-  Cunoștințe foarte bune de operare PC

-  Abilități avansate de comunicare: verbal și în scris

-  O persoană bine organizată și punctuală, calma si orientata catre client

-  Spirit de lucru în echipă

Responsabilități

-- Administrare platforma proprie si marketplace

- Gestionarea continutului magazinului online, descrieri de produse, categorii de produse

- Urmarirea stocurilor si a problemelor ce pot aparea in categorii/descrieri

- Update de continut in platforme – marfa noua, stocuri reactualizate conform inventare

- Urmarirea vanzarilor si a rapoartelor generate de acestea

- Efectuarea rapoartelor, update zilnic al situatiei conturilor, comenzilor

- Raportarea situatiilor incompatibilitatilor intre produse, coduri si preturi si solutionarea lor impreuna cu echipa de retail

- Colaborarea cu celelalte departamente pentru campanii, promotii, modificari de stocuri si produse

- Preluarea si gestionarea comenzilor online; urmarirea platilor si a retururilor

- Relationarea cu depozitul si magazinele pentru a se asigura ca au fost livrate coletele in conditiile companiei

- Gestionarea retururilor si schimburilor pentru coletele alocate

- Colaboreaza cu deparatmentul de Contabilitate pentru a se asigura ca platile sunt efectuate corect si la timp
pentru comenzile online – platile online, conturile colectoare de la curier precum si retururile de bani catre clienti

- Analiza saptamanala si lunara asupra canalului de vanzare aflat in gestiune si dozarea eforturilor pentru atragerea de clienti noi (impreuna cu echipa de online si marketing)

- Proactiv in generarea de solutii pentru cresterea vanzarii online pe canalul dedicat

- Gestionarea canalului de vanzare alocat pentru atingerea targetelor si obiectivelor lunare si anuale

Pachet salarial /beneficii

- Pachet salarial atractiv

- Mediu de lucru plăcut și profesionist

- Posibilitati REALE de avansare in cariera

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la SC Carpat Sport SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la SC Carpat Sport SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are SC Carpat Sport SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?