Junior Front-End Developer Credits IT

Căutăm un Junior Front-End Developer care să ni se alăture în departamentul Credits IT, al CIO Retail Business Platform. Aduceți-vă talentul și pasiunea în mediul complex și stimulativ de creare/îmbunătățire a produselor în cadrul platformelor de Credit Management.

Sarcini și responsabilități cheie

• Proiectare tehnică și implementare caracteristici conform poveștilor utilizatorilor și/sau cerințelor și analizei funcționale;

• Scrierea codului conform celor mai bune practici definite pentru fiecare proiect;

• Rezolvarea problemelor tehnice investigând și identificând cauza principală a problemei;

• Să fie capabil să rezolve sarcini de la capăt la capăt cu îndrumarea de la colegii mai experimentați, punându-le întrebările potrivite;

• Participa activ la toate fazele proiectului;

• Lucrați îndeaproape cu alți membri ai echipei, precum și cu Clientul pentru a le înțelege nevoile dintr-o aplicație sau sistem.

Cerințe

• Licenta in Tehnologia Informatiei;

• Cel puțin 1-2 ani de experiență ca dezvoltare front-end în Angular sau ReactJs;

• Experienta cu HTML5, CSS3 si scrierea de cod sigur, performant si compatibil multi-browser;

• Cunoașterea tehnicilor de manipulare AJAX și TypeScript/JavaScript DOM;

• Gândire analitică și logică, orientată spre rezolvarea problemelor;

• Experiență în integrarea serviciilor RESTful/API;

• Bună înțelegere a conceptelor de bază și a algoritmilor de programare;

• Mod de lucru orientat spre soluții și structurat; abstractizarea și înțelegerea proceselor;

• Bună stăpânire a limbii engleze atât vorbit cât și scris;

• Personalitate deschisă, structurată și orientată spre rezultate;

• Abilitati de comunicare si orientare in echipa;

• Execuție și disciplină, menține o concentrare clară și asigură acțiunea până la livrare;

• Energic, pozitiv, concentrat asupra obiectivelor și consecvent sub presiune și termene limită strânse.

Oferta noastră pentru tine?

• Program de lucru flexibil;

• Posibilitatea de a lucra hibrid;

• Un mediu de lucru profesionist, dar totuși prietenos;

• Acces la platforma noastră de Beneficii cu un buget dedicat pe care îl vei putea folosi, pentru a alege cele mai potrivite beneficii pentru tine;

• Servicii de asistență medicală de la unul dintre furnizorii conveniți (3 opțiuni potențiale);

• Vacanțe acordate în funcție de experiența dumneavoastră de lucru (21 până la 25 de zile);

• Carieră într-un grup bancar internațional de frunte, bazată pe diversitatea puternicelor sale rădăcini locale;

• Mediu dinamic și provocator, plin de oportunități în creștere;

• Îmbunătățiți cunoștințele și abilitățile, punând baze solide pentru o dezvoltare profesională în domeniul IT al industriei financiare.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la UniCredit pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la UniCredit pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are UniCredit locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?