Junior Full Vehicle Simulation Engineer with ADAMS/Simpack (m/f/d)

RESPONSABILITĂȚIILE DVS

  • Construcție cu axă individuală și model de vehicul complet de vehicule premium în fazele timpurii de dezvoltare
  • Simulări cu mai multe caroserie privind dinamica vehiculului sau puterea inginerească
  • Interpretarea rezultatelor in colaborare cu colegii echipei
  • Participarea activă la revizuirile de stare și contribuția cu propriile idei pentru rezolvarea problemelor tehnice

PROFILUL TAU

  • Este necesară o diplomă de inginerie în inginerie mecanică/auto sau echivalent
  • Bună expertiză tehnică în domeniul auto, dinamica vehiculelor sau dezvoltarea completă a vehiculului
  • Pasiune pentru simulare și dezvoltarea vehiculelor virtuale
  • În mod ideal, experiență cu instrumente software de simulare a mai multor corpuri (ADAMS, Simpack)
  • Bune abilitati organizatorice si abilitati de comunicare (este obligatorie limba engleza sau germana vorbita si scrisa)
  • Includeți în cererea dvs. o scrisoare de intenție lângă CV-ul dvs

BENEFICIILE DVS

  • Proiecte interesante
  • Program de lucru flexibil
  • Academia de Inginerie ARRK
  • Salariu atractiv
  • Oferte de sport și wellness
  • Atmosfera de lucru placuta

A LUA LEGATURA

Timea Kovacs

[email protected]

+40 (0) 364 434 – 717

ARRK Engineering face parte din grupul internațional ARRK și este specializată în toate serviciile legate de dezvoltarea de produse. În cadrul Grupului ARRK implementăm dezvoltarea de produse de la inginerie virtuală la prototipuri și producție de volum redus.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la ARRK Research & Development SRL Romania pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la ARRK Research & Development SRL Romania pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are ARRK Research & Development SRL Romania locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?