Junior help desk

Ești pasionat de tehnologie?
Ai cunoștințe de limba engleză nivel mediu – avansat?
Atunci te potrivești pentru acest job!

Candidatul ideal:
• studii medii sau superioare în domeniu
• cunoștințe de bază Windows/Linux
• cunoştinţe şi abilităţi MS Office
• cunoștințe de bază privind rețelele de telecomunicații: 2G, 3G, 4G
• cunoștințe minime IP: IP Network, Cloud architecture
• disciplină, abilităţi de comunicare, spirit de echipă, capacitate de adaptare, orientare spre rezultat.
• disponibilitate la muncă pe schimburi/în weekend

Responsabilități:
• gestionarea sistemului de ticketing (deschide, primește sesizări)
• primirea și efectuarea apelurilor pentru a rezolva problemele de rețea
• sesizarea defecțiunilor
• redirecționarea sesizărilor către departamentele abilitate
• analizarea și lansarea acțiunilor pentru evitarea incidentelor și minimizarea problemelor viitoare

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la IHM TOTAL CONSULT pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la IHM TOTAL CONSULT pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are IHM TOTAL CONSULT locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?