JUNIOR HR Specialist

Responsabilitati:

  • Analiza cerintelor pentru profilele candidatilor;
  • Realizarea si postarea anunturilor de recrutare;
  • Evidenta portofoliului propriu de candidati (contactare, interviu, observatii, etc)
  • Disponibilitate la deplasari
  • Mentinerea comunicarii cu candidatii recrutati

Candidatul ideal:

  • Cunostinte si experienta in coordonarea/gestionarea candidatilor;
  • Capacitate organizatorica, prioritizarea sarcinilor, multitasking;
  • Capabil de performanta si rezultate in conditii de stres si cu respectarea termenelor limita
  • Organizare, ascultare activa, pe strategie si planificare;
  • Comunicare buna atat pe plan intern, cat si extern;
  • Capacitate buna de coordonare si de prioritizare a activitatilor;
  • Cunostinte solide de operare MS Office, internet;
  • Cunoștințe de limba germana constituie avantaj
  • Cunostinte avansate de limba engleza sunt un plus.
  • Permis de conducere categoria B

Beneficii:

  • Pachet salarial competitiv;
  • Acces la un mediu de lucru prietenos si profesionist unde vei invata in fiecare zi si iti vei dezvolta cariera.
  • Mediu de lucru atractiv intr-o echipa tanara si dinamica;
  • Posibilitatea de a lucra intr-o organizatie de top in domeniul serviciilor de HR integrate;
  • Posibilitatea de formare si instruire permanenta;

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Makro-Mikro Consulting GmbH pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Makro-Mikro Consulting GmbH pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Makro-Mikro Consulting GmbH locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?