Junior Java Developer

Atek Software este o companie de software din Iași, România înființată în 2004 și care afișează motto-ul Advancement by Technology . Ne remarcăm prin echipa noastră de experți în software capabilă să lucreze cu diverse tehnologii pentru a construi produse IT complete și de calitate. Misiunea noastră este să ajutăm comunitatea locală prin transformarea digitală a fluxurilor de lucru greu de gestionat.

În acest moment, ne concentrăm pe un subiect cu adevărat unic și inovator în informatică. Atek Software ajută la dezvoltarea instrumentelor de conversie open source care, pe baza bazelor de cod procedurale existente, generează cod sursă Java echivalent. În plus, ne ocupăm, de asemenea, de suport pentru interacțiunea cu bazele de date , extensia UI pentru web și mobil , încorporarea web, securitate etc. Mulți clienți de ultimă generație iau deja parte la această transformare digitală bazată pe transpiler. Dezvoltăm o astfel de soluție software împreună cu parteneri din Statele Unite și Europa.

Responsabilitati

  • Dezvoltați o aplicație complexă transpiler scrisă în Java.
  • Identificați problemele, implementați soluții și asigurați eficiența.
  • Optimizați domeniile software precum baze de date, web și conversie de cod.
  • Luați legătura cu serviciile AWS Cloud precum Amazon RDS și Aurora.
  • Lucrați împreună cu colegi cu experiență și faceți parte dintr-o echipă internațională.

Cerințe

  • Cunoștințe Java SE și tehnici OOP
  • Abilități și tehnici de baze de date relaționale: PostgreSQL și H2
  • Dornic să învețe și să crească într-un mediu IT
  • Nivel de limba engleza intermediar/avansat

Avantaje

  • Experiență cu diverse biblioteci Java: Hibernate, c3p0, Jasper, Jetty, Ant etc.
  • Abilități în sistemul de operare Linux și Bash
  • Sisteme de control al versiunilor: Git, Bazaar sau SVN
  • Dezvoltare web folosind JavaScript și Web sockets

Oferi

  • Pachet salarial de top
  • Dezvoltarea de produse open-source cu impact global
  • Lucrează într-o echipă în creștere din România împreună cu colegi din SUA și Europa
  • Dezvoltare bazată pe metodologie agilă

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Atek Software pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Atek Software pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Atek Software locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?