Junior Key Account Manager

Responsabilitati:

  • Participarea la negocierile cu clientii alocati, precum si la intalnirile adiacente;
  • Propunerea planului anual de promotii;
  • Propunerea si implementarea de imbunatatiri pentru portofoliul de produse, pentru fiecare client IKA;
  • Participarea la sedintele de forecast, prin informarea despre toate promotiile ce urmeaza a intra in derulare, precum si estimarea cantitatilor necesare;
  • Analizarea in mod constant a situatiei vanzarilor fata de obiectiv in magazinele IKA si propunerea de masuri corective;
  • Mentinerea legaturii cu Departamentul Marketing pentru activari in magazine;
  • Comunicarea cu clientii alocati, in vederea rezolvarii problemelor aparute in derularea contractelor.
  • Mentinerea legaturii cu echipa de vanzari;
  • Vizite de piata pentru monitorizare si analiza piata.

Cerinte:

  • Studii superioare
  • Capacitate de gandire analitica
  • Cunostinte de operare PC, in special pachetul MS Office
  • Permis de conducere categoria B
  • Cunostinte de limba engleza
  • Orientare catre client.
  • Orientare catre rezultate.
  • Abilitati de negociere si comunicare/relationare.
  • Abilitati de organizare si planificare.

Beneficii:

  • Pachet salarial atractiv corelat cu experienta si realizarile profesionale (salariu fix +bonus de
    performanta)
  • Prime ocazionale
  • Abonamente medicale
  • Formari profesionale la cele mai inalte standarde in cadrul Grupului

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Delaco Distribution pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Delaco Distribution pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Delaco Distribution locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?