Junior Marketing Assistant

nespecificat

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare

Candidatul ideal

Te bucuri de viata in fiecare zi, esti dornica sa inveti o multime de lucruri noi, vrei sa inveti sa mananci sanatos impreuna cu noi?
Daca raspunsul tau este da, hai sa ne imprietenim.

Esti o persoana atenta la detalii cu excelente calitati de comunicare scrisa si verbala cu spirit de organizare si planificare, proactiva cu gandire creativa, dinamica si cu cunostinte avansate de limba engleza si operare PC, obligatoriu Excel si Power Point?

Daca raspunsul tau este da, te asteptam in echipa noastra.

Descrierea jobului

Cerinte:
- Sa cunoasca tool-uri de marketing online si e-mail marketing
- Abilitati in social media (Instagram, Facebook, Twitter)
- Gestionare Campanii Social media
- Cunostinte html de baza (creare newslettere)
- Creativitate si inovatie in gandire si executie;
- Atentie la detalii si seriozitate;
- Minim 1 an intr-o pozitie similara;
- Gestionarea relatiilor cu clientii din online;

Responsabilitati cheie:
- Conceperea si executarea campaniilor de promovare - in colaborare cu managerul direct
- Realizare materialelor de promovare pentru campaniile de marketing (afise, newslettere, landing page, invitatii etc.)
- Cresterea comunitatii CLB pe Facebook si crearea unei comunitati pe Instagram
- Atragerea de noi clienti prin distribuirea si promovarea mesajelor companiei pe canalele de social media.
- Monitorizarea si optimzarea campaniilor online (Google Ads, FB ads) conform planului de promovare al companiei
- Monitorizarea rezultatelor obtinute pe fiecare canal de comunicare si pregatirea de rapoarte.