Junior Marketing Specialist

Misiunea companiei Quartz Matrix este aceea de a dezvolta permanent servicii de înaltă calitate și de a oferi soluții complete și inovatoare, bazate pe ultimele tehnologii, pentru ca toți clienții Quartz Matrix să își atingă întotdeauna obiectivele. Ca angajator, încurajam fiecare om din organizație să își depășească limitele și să facă diferența în tot ceea ce întreprinde.

Căutăm o persoană plină de energie, pasionată de noutățile tehnologice, implicată, curioasă, pro-activă și cu o dorință de a se dezvolta în cadrul unei echipe cu experiență în mediul B2B.

Poziția este ideală dacă:

  • Nu deții multă experiență în Marketing și ai nevoie de o rampă de lansare într-o carieră în Online Marketing;
  • Vrei să înveți să utilizezi la nivel avansat platfomele de promovare Google Ads, LinkedIn Ads, Facebook Ads, MailChimp;
  • Preferi să lucrezi într-o echipă mică și entuziastă în loc să lucrezi în cadrul unei corporații multinaționale;
  • Îți dorești un loc de muncă în care să fii creativ(ă) și să ai parte de diversitate în domenii Business-to-Business care nu îți permit să te plictisești vreodată;
  • Îți place să scrii, să adaptezi și să îmbunătățești textele altora pentru a le face atractive și utile pentru cei care le citesc;
  • Ai multe idei neconvenționale pentru activități rutiniere;
  • Cunoști limba engleză la nivel mediu spre avansat pentru a traduce informații de la partenerii noștri.

Responsabilități:

  • Redactarea de newslettere și conținut optimizat SEO pentru website-urile companiei și comunicările către publicul țintă;
  • Monitorizarea campaniilor partenerilor, selectarea celor care se potrivesc publicului țintă al companiei, traducerea și adaptarea lor în limba română (cu sprijinul specialiștilor de soluții Quartz Matrix);
  • Postarea de noutăți pe conturile de Social Media ale companiei;
  • Pregătirea statisticilor și rapoartelor pentru acțiunile de promovare derulate;
  • Suport pentru colegii din echipa de Marketing.

Cerințe:

  • Constituie un avantaj studiile în domenii precum Marketing, Limbi străine, Jurnalism, Comunicare și Relații Publice, Psihologie sau Sociologie;
  • Obligatoriu – cunoașterea limbii engleze la nivel mediu spre avansat pentru traducerea și adaptarea textelor;
  • Interes pentru tehnologii noi de marketing online și platforme de Social Media;
  • Creativitate pentru redactarea de conținut.

Beneficii:

  • Training în Online Marketing (Google Ads, E-mail Marketing, LinkedIn Ads, Facebook Ads, CRM);
  • Posibilitatea de avansare în carieră pe poziții de marketing online;
  • Dezvoltarea în domenii conexe din piața B2B: IT, soluții IoT, eficiență energetică, securitate la incendiu & electronică, educație digitală, mentenanță & service;
  • Instruire în analiza pieței și a rezultatelor obținute, explorarea de noi oportunități;
  • Lucru într-o echipă mică, însă tânără, plină de energie și entuziasm care colaborează cu producători globali de top;
  • Pachet salarial atractiv, bazat pe îndeplinirea obiectivelor de performanță.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Quartz Matrix SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Quartz Matrix SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Quartz Matrix SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?