Junior Marketing Support Specialist

Despre Tazz by eMAG

Tazz by eMAG înseamnă pasiune, calitate livrată și know-how. Suntem un proiect local început în anul 2014 iar de curând suntem parte a grupului eMAG. Am dezvoltat acest proiect cu intenția de a deveni lideri în calitate. Vrem să ajungem la nevoile consumatorului prin intermediul tehnologiei, construind o relație de încredere cu clienții noștri, dar și anticipând nevoile acestora, dezvoltând servicii de calitate și simplificând experiența de cumpărare.

Tazz by eMAG reprezintă o soluție integrată pentru livrarea ultra-rapidă de mâncare gătită, alimente, bunuri de larg consum și orice alte produse din oferta eMAG, Mega Image, Sensiblu, Dr. Max sau Dm.

Aplicatia Tazz by eMAG poate fi descarcata atat din Google store cat si din App Store, iar serviciile sunt disponibile si online pe site-ul

Responsabilitățile tale:

  • Menții relația cu clienții pe platformele de social media, preiei mesajele venite, verifici statusul cu Departamentul de Support și oferi feedback corespunzator;
  • Vei implementa si vei urmari implementarea corespunzatoare a promotiilor/campaniile de marketing pe website în funcție de statusul campaniei (activ/inactiv);
  • Vei monitoriza afisarea corespunzatoare a promoții in platforma Tazz by eMAG conform specificațiilor superiorului ierarhic sau departamentelor conexe;
  • Mentinerea relatiei pe Social media (Facebook/Instagram) cu clientii care interactioneaza cu noi (raspuns la comments/mesaje private/share);
  • Vei monitoriza recenziile de pe app store & google, platforma online si vei raspunde clientilor in mod corespunzator;
  • Te vei ocupa de task-urile care tin de organizare si optimizarea proceselor de marketing;

Ne dorim de la tine:

  • Să ai abilități de comunicare foarte bune in limba romana atat verbal cat si scris;
  •  Abilitati de organizare și planificare;
  • Să ai atitudine orientată spre clienți;
  • Ai cunoștințe de operare PC: Microsoft Office, email, Internet, Facebook, Instagram;

Îți oferim:

  • Pachet salarial motivant;
  • Bonusuri de performanță;
  • Mediu de lucru profesional, într-o companie în plină expansiune.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la HCL Online Advertising pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la HCL Online Advertising pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are HCL Online Advertising locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?