Junior project manager

Descrierea jobului

Rolul tău și responsabilitățile tale

Producem animație 3D, proiecte media care implica concept, versuri, muzică, animație, distribuție, contracte și corespondența cu parteneri, iar tu vei fi în mijlocul acestui mecanism complex care funcționează cu succes.

Vei gestiona proiectele derulate cu partenerii internaționali de dublaj sau animație. Vei avea drept responsabilitate localizarea conținutului atât în limba romana cât și în limbile străine în care operăm. Vei redacta documente și rapoarte, după standarde interne deja stabilite, accesibile oricărei persoane care vrea să învețe o industrie nouă. Vei organiza și clasifica documente atât în format fizic, cât și digital.

Colegii și partenerii noștri sunt în Los Angeles, Madrid, Sankt Petersburg, Buenos Aires, Hong Kong, București, Iași - pe Skype, la telefon sau via email găsești peste tot deschidere și dorința de a dezvolta proiectele curente.

Ierarhie in companie

Managerul de proiect este în mijlocul proceselor din întreaga companie și ajută rotițele să se miște mai repede și mai eficient. Se subordonează direct managementului și colaborează cu departamentul financiar, juridic, dar și cu colegii de la departamentele artistice.

Din ce se compune candidatul ideal?

Ar trebui sa aibă abilități de comunicare, sa vorbeasca ușor in romana si engleza pentru a construi relații sănătoase cu partenerii noștri internaționali care sunt foarte simpatici, dar care se așteaptă la o abordare profesionistă și competentă. Ne dorim o persoană cu gândire analitică, autonoma, căreia să-i placă să organizeze și să planifice proiectele, astfel încât acestea să fie încununate cu succes. La timp, în parametrii stabiliți.

Lucrăm mult utilizând e-mailul, Excel și Word, așa că aceste softuri ar trebui să fie foarte bine stăpânite. Limba engleză, atât la nivel scris cât și vorbit, este foarte importantă pentru că este folosită zilnic, în toate comunicările.

Ce oferim:

Oportunitatea de a lucra pentru una dintre cele mai inovative companii din Europa, cea care a construit un ecosistem de canale YouTube cu conținut educativ pentru copii. LooLoo Kids este primul canal din Europa Centrală și Sud - Est care a obținut Diamond Play Button, cea mai înaltă distincție YouTube, TraLaLa este cel mai mare canal YouTube din România, iar acestea sunt doar cei mai importanți vectori dintr-o suită de extensii de edutainment, în peste 10 limbi străine.

Mediul de lucru e foarte plăcut și vei avea posibilitatea de a lucra într-un birou draguț, dar când se termină pandemia. Până atunci lucrăm de acasă, dar echipamentele de calcul sunt asigurate de noi. Toată echipa este tânăra și prietenoasă, atmosfera este relaxată, iar susținerea din partea colegilor și a managementului este garantată în atât procesul de învățare, cât și ulterior, până te vei fi acomodat cu noile responsabilități. Vei avea posibilitatea de a evolua din punct de vedere profesional și personal.
Veți fi contactați, după preselecție, pentru programarea primului interviu!

Candidatul ideal

Da! Ai șansă să fii oficial TraLaLa!

Dar și să faci lucruri care contează cu adevărat, care au impact la nivel global. Ai șansa de a-ți demonstra valoarea și să crești într-una dintre companiile care au pus Iașul pe harta mondială a entertainmentului și a conținutului educațional pentru copii!

Ce îți aduce aceasta oportunitate?

Cresti profesional și vezi rezultatul muncii tale în topurile mondiale YouTube. Știi ca emailurile trimise de tine, discuțiile pe care le-ai avut cu partenerii, modul în care ai gestionat un proiect contribuie bucuriei celor mici cand aud jingle-ul LooLoo Kids.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la MORA TV SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la MORA TV SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are MORA TV SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?