Junior Purchaser with English, Timisoara

Suntem încântați să vă oferim această nouă oportunitate în cadrul Wipro Technologies, unul dintre cele mai mari mărci din industrie în acest moment, cu o istorie bine stabilită în diverse domenii.

Ca parte a acestui proiect și a unei noi echipe, rolul dvs. de cumpărător junior va fi să construiți și să cogestionați o relație puternică cu organizația noastră de clienți și să performați pe baza SLA și KPI-uri definite.

Cerințe:

  • Fluent în limba engleză scris și vorbit;
  • Cunostinte de vorbire franceza ar constitui un avantaj;
  • Cunoștințe în domeniul achizițiilor – min 1 an experiență;
  • Experiența în utilizarea sistemelor de achiziții (de preferință Ariba, SAP, Oracle, SRM) și a instrumentelor de ticketing ar reprezenta un avantaj;
  • Bune abilități de comunicare/servire clienți;

· Înaltă calitate concentrată cu o atenție excelentă la detalii;

  • Gandire analitica;
  • Cunoștințe foarte bune de Microsoft Excel;
  • Proactivitate: își asumă responsabilitatea, se implică activ;
  • Abilitatea de a respecta termenele limită strânse, capacitatea de planificare și organizare;
  • O diplomă de licență în orice domeniu.

Responsabilitati:

  • Asigură că toate solicitările primite de la Serviciile de Achiziții: PR la PO / Interogările de la biroul de asistență / Chaturile sunt răspunse/tratate zilnic în conformitate cu SLA convenit și cu acuratețea;
  • Întâlnirea SLA-urilor, rapoarte de tablou de bord, proces de escaladare;
  • Metodic, cu o abordare orientată spre proces a muncii;
  • Propune inițiative de îmbunătățire – participă la proiecte de îmbunătățire a calității;
  • Participă la întâlniri legate de automatizarea proceselor robotizate și propune idei de îmbunătățire pentru creșterea eficienței;
  • Efectuați analiza problemelor, inclusiv analiza cauzei rădăcină pentru escalade;
  • Crearea diferitelor rapoarte pentru afaceri / scop intern;
  • Oferiți suport diferiților utilizatori finali și manageri;

· Asigurați respectarea elementelor esențiale ale procesului și conformitatea cu cerințele clienților.

Beneficii pentru a lucra cu noi:

  • O oportunitate excelentă de a lucra pentru unul dintre cele mai mari mărci din lume într-un mediu de lucru unic;
  • Oportunitate excelentă de carieră cu o companie internațională de outsourcing de top;
  • Dezvoltare personală într-un mediu de lucru multinațional prin activități extracurriculare frumoase cu echipa;
  • Dezvoltare profesională printr-o varietate de programe de formare (abilități hard/soft);
  • Salariu competitiv cu set atractiv de beneficii sociale;
  • Acces la o varietate de beneficii disponibile prin pachet flexibil personalizabil, în funcție de nevoile fiecărui angajat.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Wipro Technologies pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Wipro Technologies pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Wipro Technologies locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?